عضویت در خبرنامه الکترونیک
مشاهده آرشیو:
مشروح گفت وگو با بی بی سی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، حفظ برجام را نیازمند عزم طرف های دیگر در اجرای تعهداتشان دانست و گفت: اظهارات و بیانیه های زیبا درباره توافق هسته ای، منافع ایران را تأمین نمی کند.

مسکن را می توان عصاره یک عمر فعالیت اقتصادی خانوار دانست، کالایی که بخش مهمی از درآمد خانوار را می بلعد و در اغلب موارد اجاره یک واحد مسکونی هزینه ای بیش از متوسط حقوق دریافتی روی دست مستاجران، حداقل در تهران به جا می گذارد.

سيد مهدي هاشمي:

رئیس کمیسیون عمران مجلس نهم گفت: وقتی آخوندی با افتخار می گوید حتی یک واحد مسکن مهر افتتاح نکردم، نشان می دهد که خدمت به مردم را افتخار نمی داند.

در گفت‌وگو با بهاره رهنما:

بهاره رهنما که این روزها در حال ایفای نقش در یک سریال مناسبتی است، اظهار کرد: نباید عقاید افراد بر اساس ظاهرشان مورد قضاوت قرار بگیرد. بسیاری از هنرمندان معتقد هستند، حتی اگر نتوان این موضوع را از ظاهرشان حدس زد.

بهرام شیردل؛

بهرام شیردلنقد معماری و معماران نه صبحت امروز که سال‌هاست در مورد آن بحث می شود، بحثی که به گفته شیردل با تعارفات فراوانی در عمل همراه است و بسیاری از معماران را دلزده کرده است. گفته می‌شود دغدغه امروز معماران فضای ناهمگونی است که تناسبات علمی و هنری را نادیده می‌گیرد.

گفتگو با محمدحسین رجبی دوانی درباره ابهامات ایام فاطمیه؛

رجبی دوانی می‌گوید که طبق اسناد تاریخ اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) نمی خواستند کسی از حاکمان وقت بر پیکر مطهرشان نماز بخواند، چون از فعل حاکمان عصر خود ناخرسند بودند و بنابراین به طور پنهانی دفن شدند. به همین دلیل است که محل دفن ایشان نامشخص است.

در گفت‌وگو با عضو هیئت مدیره انجمن پروبیوتیک مطرح شد

عضو هیئت مدیره انجمن پروبیوتیک با تشریح اینکه چرا فست‌فودها پروبیوتیک نیستند؟ گفت: بسیاری از مواد غذایی که قشر اعظم جامعه آن را روزانه مصرف نمی‌کنند، حامل مناسبی برای پروبیوتیک‌ها نیستند.

گفت و گو با اعضای شورای شهر تهران؛

رقابت دوباره دو طیف اصولگرا و اصلاح طلبان شورای شهر تهران برای تصاحب صندلی ریاست شورا با آرای نامعلوم اعضای مستقل شورای شهر پایتخت وارد حساسیت های خاص خود شده است.

وزیر امور خارجه کشورمان در برنامه زنده رود شبکه اصفهان به بیان خاطرات بخش‌های مختلفی از زندگی خود پرداخت.

به بهانه 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

ندای مردم / زهره زیدی فرد – شقایق‌ها پژمرده می‌شوند، اما عشق و زیبایی ماندگار است… عشقی که روزی عزیزانمان به پشتوانه اش شهد شیرین شهادت را نوشیدند، عشقی که جانبازانمان را تحملی مضاعف بخشید و از اسرای ما در خاک دشمن سرافرازانی صبور و پرافتخار ساخت.

گفت و گو با قباد شیوا:

یکی از بنیانگذاران گرافیک معاصر ایران برگزاری همایش “شهرگردی هنری” را در صورت فراهم کردن زیرساخت های لازم برای شهروندان و جامعه مفید دانست.

گفت و گو با هاشم زهی نماینده مجلس شورای اسلامی؛

نماینده نهبندان و سر بیشه در مجلس گفت: متاسفانه توجه بیش از حد به مقابله با مواد مخدر سنتی، بستر را برای گریز مواد مخدر صنعتی محیا می‌سازد.

بازسازی آمریکایی است، مرمت اروپایی. این توصیفِ کلی اگر چه موارد نقض دارد، گرایشهای غالب را در معماری و برنامه‌ریزی شهریِ اروپا و امریکا بیان می‌کند. چون شهر امریکایی بدون تاریخ بود، تخریب بناها و پاکسازی محله‌ها برای برنامه‌ریزان آنها مجاز می‌نمود.

هویت در معماری ایران به روایت حسین سلطان‌زاده:

چند دهه است که در حوزه معماری، مهم‌ترین سؤال‌ها و دغدغه‌ها و حتی گاهی اوقات چالش‌ها، بر سر مفهوم «هویت» است. ساختمان‌ها و عمارت‌های مختلفی با هزینه‌های فراوان ساخته می‌شود؛ اما یا سازندگانش مدعی هویت‌مندی آن هستند یا منتقدانش آن را بی‌هویت می‌دانند.

علیرضا وزیری‌زاده – کارشناس توسعه شهری و دانشجوی دکترای شهرسازی دانشگاه لوون