عضویت در خبرنامه الکترونیک
مشاهده آرشیو:

صدا و سیما حتی با انتقادات مردمی و تشکیل کمپین های حمایتی از برنامه نود نه تنها عادل فردوسی پور بلکه تمامی عوامل فعال در برنامه وی را بایکوت کرد.شبکه سه ای که طی دو دهه اخیر به واسطه همین مجریان با دانش باعث جذب مخاطبان میلیونی شده بود حال چند ماه ی است که بر روی مطرح ترین برنامه ورزشی آسیا خط قرمز کشیده است.

شهر هوشمند امروزه به‌عنوان یک راهکار اصلی برای برون‌رفت از مشکلات و دستیابی به راه‌حل‌های مؤثر در مقابل مشکلات شهری همواره مدنظر مدیران شهر است. اما گاهی همین موضوع نیز خود به دغدغه‌ای برای مدیران شهری تبدیل می‌شود زیرا در شهرهایی که از الکترونیکی‌شدن به‌سوی هوشمندی حرکت خود را آغاز کرده‌اند همواره رکنی اساسی به نام شهروند وجود دارد که به‌دلایل مختلف همچون اعتماد‌نداشتن به فناوری، ناآشنایی با ظرفیت‌های موجود در این عرصه یا حتی ناآشنایی با ابزارها یا نبود فرهنگ‌سازی مناسب، سیستم را با مقاومت روبه‌رو می‌کند‌.

جنایت «مرد افغان» یا «قاتل ستایش» هر دو به یک میزان مذموم و محکوم است و مرتبط دانستن اقدام پلید آنان و برخاستن خوی متجاوزشان از ملیت‌شان یک تعمیم ناروای بی‌منطق است. آیا ارتجاع برخی رسانه‌ها در نزدیکی‌شان به فضای نژادپرستی متوقف می‌شود؟

“ن والقلم وما یسطرون” ارزش و اهمیت نوشتن،به میزانی است که خداوند در قرآن به قلم سوگند یاد می‌کند و این بیانگر رسالت پیامبرگونه این قشر در انتشار پیامی است که قطعا صداقت باید به عنوان مهمترین مولفه آن مورد توجه قرار گیرد چراکه بسیاری از تصمیم سازی ها از سوی مردم و مسئولان امروز […]

محسن پیرهادی
*عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران

یادداشت محمد علی موحد

فرزاد طره – سردبير نداي مردم

مدیر آفرینش، پایش و راهبری اجرا سازمان و رییس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی

طلايي
يادداشت مرتضی طلایی

این یادداشت در نظر دارد تا با برتافتن چالش‌های پیش روی نهاد شورا، افق مطلوبی، با توجه به تجربیات دیگر کشور‌هایی که ساخت متمرکز و بسیط سیاسی همچون ایران دارند، ارائه کند.

اختلال در برنامه‌ريزي شهري با شهرفروشي؛

گيتي اعتماد را همه شهرسازان به عنوان چهره نامد‌‌‌‌ار اين حوزه مي‌شناسند و شايد فعاليت حرفه‌ اي ۵۰ ساله‌اش در اين حوزه منجر به اين شده است تا در بسياري از زمينه‌هاي مربوط به معماري و شهر‌سازي سخنانش قابل استناد باشد.

با نزدیک‌شدن به زمان انتخابات مجلس، احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی فعالیت‌های انتخاباتی خود را تشدید کرده‌اند.

با راه اندازی کمیته بافت های فرسوده شهری و بناهای تاریخی در شورای اسلامی شهر تهران تلاش بر این است تا با بازآفرینی این بافت ها از خطرهای اجتماعی، اقتصادی و کالبدی محلات فرسوده جلوگیری شود. هادی ساعی،عضو شورای شهر تهران: بافت فرسوده بخش قابل توجهی از پهنه بسیاری از شهرهای کشورمان را تشکیل می […]

شبکه‌های اجتماعی به مثابه مجموعه شهری است که فرمانداری ندارد. مدیریتی در این مجموعه شهری دیده نمی‌شود. در این فضا «شایعه» به سرعت شکل می‌گیرد و نفوذ می‌کند.

حقوق شهروندی
بخشنامه شماره 1/83/716 - 83/01/20

از آنجا که حفظ کرامت و ارزش والای انسانی و احترام به آزادیهای مشروع و حقوق شهروندی و رعایت اصول و ارزشهای اسلامی در گرو اقدامات صحیح و عادلانه مسئولان قضایی، انتظامی و اطلاعاتی کشور می باشد، توجه کلیه قضات شریف، ضابطین، بازجویان و ناظران زندانها و بازداشتگاههای سراسر کشور را به نکات ذیل جلب می نمایم.

تتلو

تتلو موزیک ویدئوی جدیدترین کارش را روی ناوشکن دماوند خوانده است و امروز همین مورد سوال قرار گرفته که چرا او توانسته و خوانده، اما فلان گروه که لابد نسبت بیشتری با انقلاب دارد نتوانسته و نخوانده است؟

چندی است که- درست یا نادرست- همایش‌هایی به همت و حمایت سازمان‌های اجرایی دولتی در زمینه‌ی مباحث معماری و شهرسازی برگزار شده و مدیران ریز و درشت ارگان متولی در مراسم حاضر و از مطالب خود حضار را که عمدتاً محقق و دانشگاهی‌اند، بهره‌مند می‌سازند و گهگاه نکاتی را در خلال بحث مطرح می‌کنند که در نوع خود جالب و قابل تأمل است.

احمد مسجد جامعی *

به تازگی تاریخ جامع ایران در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی رو نمایی شد، در آنجا یکی از سخنرانان در مورد ایران گفت: «ما ملتی تاریخی هستیم و تاریخ ملی داریم.»

شهر امروزی به عنوان محل پیدایش اجتماع افراد، سکونتگاه ها و جایگاه شهروندان است. دراین بین حقوق شهروندی مورد تقویت و حمایت روابط و تعاملات نهادهای درون شهری است.

در راستای بکارگیری روش های نوین طرح های توسعه شهری و بکارگیری تجارب دیگر کلان شهرهای دنیا در تدوین طرح های توسعه شهری جدید تهران (طرح های جامع و تفصیلی جدید) که جهت بهره گیری ازدستاوردهای دیگر شهرهای موفق جهان مد نظرقرار گرفته است نکاتی خاص در مرحله اجرایی جهت صیانت از کلیت طرح برای مسئولین مختلف در امر هدایت شهر قابل توجه ویژه می باشد.