عضویت در خبرنامه الکترونیک
مشاهده آرشیو:

پیمانکار بازار پرندگان برای ورود خودروی شهروندان به خیابان مجاور این بازار از آنها پول می‌گیرد.

دختر پولدار وقتی دید دلباخته پیک موتوری شده است نقشه پردردسری کشید. این دختر برای هیجان و نمایش پولدار بودن پسر جوان به خانواده اش سناریوی سرقت خودروهای لوکس در مهمانی های شبانه را طراحی کرد.

دومین جلسه دادگاه محمدعلی نجفی

دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران صبح امروز چهارشنبه ۲۶ تیرماه به صورت علنی و به ریاست قاضی محمدی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران برگزار شد.

مسکن را می توان عصاره یک عمر فعالیت اقتصادی خانوار دانست، کالایی که بخش مهمی از درآمد خانوار را می بلعد و در اغلب موارد اجاره یک واحد مسکونی هزینه ای بیش از متوسط حقوق دریافتی روی دست مستاجران، حداقل در تهران به جا می گذارد.

معصومه ابتکار:

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برخی از مسائل حوزه زنان هیچ مبنای حقوقی ندارند و براساس یک سری از رویه‌ها شکل گرفته‌اند و امیدوارم این رویه‌ها اصلاح شوند. این قوانین با همکاری فقها، قضات و یا صاحب نظران قابلیت حل و فصل بالایی دارند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش از تفاهم با سازمان استعدادهای درخشان برای حذف آزمون‌هایی همچون چرتکه، کانگورو، محاسبات ذهنی و مسابقات ریاضی از مدارس خبر داد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا:

رئیس پلیس آگاهی ناجا جزئیات بیشتر از پرونده تجاوز در ایرانشهر را تشریح و اعلام کرد که ماجرا آن طوری که در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شده بود نیست.

مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری صبح امروز با حضور رهبر معظم انقلاب، رییس‌جمهور، سران قوای مقننه و قضاییه و مسئولان کشوری و لشکری و سفرا و مقامات کشورهای خارجی نظام برگزار و رهبری حکم تنفیذ رییس‌جمهور را به حسن روحانی اعطا کردند.

هفته نامه تایم در آغاز این فهرست ضمن ارایه شرحی می گوید که «در یک سال گذشته، عرصه جر و بحث های سیاسی در آمریکا، اروپا، خاورمیانه و آسیا بر لبه تیزی قرار داشت».

شرکت چینی هواوی از عرضه دو گوشی جدید متوسط خود به نام های Nova ۲ و Nova ۲ Plus خبر داده است.

بیش از ۷۰ روز از حضور دانش‌آشتیانی بر منصب وزارت آموزش و پرورش می‌گذرد و در این مدت، برنامه‌های وزارتی و معاونت‌ها بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌شود.

BBC:

«سخنرانی روحانی در سال ۱۳۹۵ چندان با سخنرانی آیت الله خمینی در سال ۱۳۵۸ هماهنگ نیست که گفته بود: اینها آزاد باشند و بیایند هرچه دلشان می خواهد بگویند و و هرکاری که خواستد بکنند و لو به ضد قرآن و ضد جمهوری‌اسلامی باشد.»

هفته نامه صدا ارگان خبری کارگزاران سازندگی به سردبیری محمد قوچانی این‌بار به مقامات عالی رتبه نظام توهین کرده است؛ حالا خیلی ها می خواهند هدف قوچانی و تیم پشت پرده‌اش را بدانند.

گزارش ویژه ندای مردم از حقوق کودکان:

ما عادت داريم يا آنچه را دوست داريم ببينيم يا اصلا نبينيم، اگر كسي اعتراضي داشت و بر آن مصر بود می شنويم، اما كودكان زبان اعتراض ندارند و ما آن ها را در زندان‌هايی به نام آپارتمان حبس كرده‌ايم. كودك، جزئي از جامعه انسانی شهرنشين و توجه به او از اصول شهرنشينيی است.

سخنان روحانی و واکنش اعضای شورای شهر تهران به آن

شایان ذکر است اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ که دو روز بود امروز به کار خود پایان خواهد داد اما این اجلاس خالی از حواشی نبود انتقاد رئیس جمهور از فروش تراکم برای درآمد زایی شهرداری ها تا پاسخ قالیباف به رئیس جمهور که گفت: قرار گرفتن در موضع اپوزوسیون به جای پاسخگویی مشکلی را از ما حل نخواهد کرد.

قالیباف:

 شهردار تهران در واکنش به اظهارات برخی از مسئولان کشور درباره مشکلات، اظهار داشت: اینکه کسی بعد از ۴۰ سال مسئولیت در مقام های مختلف، بجای پاسخگویی درباره کارهایش، در جایگاه اپوزیسیون قرار بگیرد و درباره مشکلات حرف بزند دردی را دوا نمی کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

مهدی چمران در مراسم افتتاحیه نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهردارای ۲۰۱۶ ضمن خیرمقدم به شوراها و شهرداران سراسر کشور و همچنین کلیه مهمانان خارجی ، کارشناسان و همچنین سرمایه گذاران داخلی و خارجی در مدیریت محلی بحثی داریم که مدیریت کلان باید از مدیریت محلی جدا باشد و اداره شهرها و روستاها به مردم و نمایندگان آنها سپرده شود.

وزیر راه و شهرسازی در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران:

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «وضعیت روند توسعه شهرنشینی ایران به ویژه در شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها تحت تاثیر سوداگری مفرط قرار گرفته» است، تصریح کرد: شوراها باید طرفدار حقوق کلیه شهروندان باشند و اگر شوراها ابزار دست سوداگران قرار گیرند هیچ کس از آن‌ها حمایت نخواهد کرد.

پسر چمران که متولد سال ۶۶ است در مهر ۹۴ به عنوان سرپرست معاونت شهرسازی این شرکت منصوب می شود. درست یک ماه قبل از بررسی گزارش های حسابرسی این شرکت در صحن شورای شهر تهران!

در موسسه های همسریابی چه می گذرد؟

مدت هاست که صحبت از رفع موانع ازدواج و تلاش برای رشد جمعیت به میان است. مسئولان و نهادهای مربوطه در پی راه حلی برای انجام این کار بوده اند اما متاسفانه هیچ راهکار جدی ای ارائه نشده و تنها حل این مشکل به حرف های بی عمل ختم شده است.

گزارشی تلخ از روزگار مردان روسپی

من برای رابطه جنسی با دختران و زنان از آنها پول می گرفتم و مبلغ تعیین شده نیز بستگی به حماقت طرف مقابلم داشت. از چند صد تومان پول گرفته تا رقم های میلیونی بابت این کار پرداخت می شد!

یک شب زندگی با ظاهری همانند معتادان کارتن خواب در میدان شوش تهران هم نتوانست عمق فاجعه آسیب های اجتماعی در قلب پایتخت را نمایان کند.

بیشترین علت نارضایتی اهالی محل و کسبه خیابان ۱۷شهریور،حضور معتادان و تکدی گران در این منطقه و همچنین عدم دسترسی وسائل نقلیه و عبور و مرور برای کاسبی مغازه داران این منطقه است.

آپارتمان

سالها از زمان آپارتمان نشینی می گذرد اما مشکلات زندگی در این قبیل سکونتگاهها همچنان پابرجاست. این مشکلات به دلیل آن است که خانواده ها همچنان پیرو زندگی سنتی خود در خانه های حیاط دار بودند به گونه ای که صحبت کردن با صدای بلند، رفت و آمد در هر زمان از شبانه روز، صدای بلند تلویزیون و… را حق خود می دانند. چون معتقدند که چهار دیواری اختیاری است.

در میزگرد بررسی علل از بین رفتن هویت تاریخی تهران، عنوان شد: در این سالها چون مردم تهران اهلیت خودش را پیدا کرده نسبت به هویت آن حساس شده و با بازگشت زندگی و فعالیتهای اجتماعی امکان احیای بافتهای فرسوده ماننده منطقه 12 وجود دارد.

آیا اعتیاد بر افزایش خشونت در جامعه اثر دارد؟

ضربه‌های مُشت مردِ شیشه‌ای کودک 5 ماهه را کُشت. قاتل این کودک پنج ماهه پدر او بود. حمید پدرِ باران در توهم شیشه‌ای نمی‌دانست با دستان خود تنها کودکش را به قتل رسانده است. مریم 25 ساله مادر باران سحرگاه 14 تیرماه در حالی که رنگ بر رخسار نداشت با مراجعه به کلانتری خرمشهر ادعا کرد شوهرش دختر 5 ماهه‌اشان را به قتل رسانده است.

یک جامعه شناس معتقد است که مهاجرت به خودی خود مفید ولازم است اما آنچه مشکل زاست مهاجرت مدیریت نشده است.

حقوق شهروندی

نخستین سخنران این نشست آقای دکتر جمشید انصاری، نماینده مجلس شورای اسلامی بودند.