عضویت در خبرنامه الکترونیک
خدمات حمل‌ و نقل عمومی پایتخت در روز عید فطر:

خدمات رایگان اتوبوسرانی و مترو به نمازگزاران عید فطر/ اختصاص 450 تاکسی برای جا‌به‌جایی شهروندان

کد خبر: 117
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵ ب.ظ

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آمادگی ناوگان حمل‌ و نقل عمومی در آستانه عید فطر خبر داد و گفت: به منظور حضور میلیونی نمازگزاران در مراسم عید فطر، اتوبوسرانی و مترو با ظرفیت کامل نسبت به ارائه خدمات رایگان به شهروندان مؤمن تهران اقدام خواهند کرد.

به گزارش ندای مردم، سید جعفر تشکری هاشمی با اعلام این خبر افزود: به این منظور 4 هزار دستگاه اتوبوس شرکت واحد اتوبوسرانی از ساعت 5 و نیم بامداد روز عید از 42 میدان اصلی شهر به سمت محل برگزاری مراسم در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اقدام می‌کند.

وی با اشاره به این که علاوه بر این میدان­‌ها، اتوبوس­‌ها در مساجد متقاضی نیز مستقر خواهند شد و به نمازگزاران خدمات‌رسانی خواهند داشت، اظهار کرد: در پایان مراسم نماز عید فطر، اتوبوس‌­ها در محل­‌های مشخص شده در اطراف مصلی مستقر بوده و آماده باز گرداندن نمازگزاران به مبادی اولیه خواهند بود.

تشکری هاشمی با بیان این که استفاده از قطارهای مترو همچون ناوگان اتوبوسرانی تا پایان نماز عید فطر رایگان است، تصریح کرد: متروی تهران به منظور تسهیل در انتقال نمازگزاران به محل اقامه نماز عید در مصلی، از ساعت 5 و نیم بامداد، خدمات ویژه و سرویس­‌های فوق­العاده­‌ای در خطوط پنج­گانه مترو ارائه می­‌دهد.

وی با تأکید بر این که حرکت قطارهای مترو در خط یک، هر 4 و نیم دقیقه یک ­بار صورت می­‌گیرد، اضافه کرد: دو ایستگاه متروی واقع در ضلع شمالی و ضلع جنوبی مصلای امام خمینی (ره) تأثیر قابل توجهی در انتقال هر چه بهتر شهروندان به محل برگزاری مراسم داشته است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین از آمادگی متروی تهران جهت اعزام قطارهای فوق­العاده در صورت ازدحام مسافران خبر داد و تأکید کرد: ناوگان تاکسیرانی نیز تدابیر و تمهیداتی به منظور سهولت در جابه­‌جایی نمازگزاران داشته است.

اختصاص 400 دستگاه ون برای جابه‌جایی مسافران در روز عید فطر
سازمان تاکسیرانی نیز اعلام کرد که در روز عید فطر، علاوه بر اختصاص 400 دستگاه ون که برای جابه‌جایی مسافران در 5 مسیر منتهی به مصلی امام خمینی(ره) در نظر گرفته شده است، 50 تاکسی سواری نیز در ستاد گمشدگان مستقر می‌شود.

بر اساس این گزارش محورهای یادشده به شرح ذیل است:
محور شماره یک: خیابان شهید نقدی تا درب اصلی مصلی
محور شماره دو: تقاطع خیابانهای سهروردی، شهید بهشتی تا درب اصلی مصلی
محور شماره سه: میدان هفتم تیرتا درب اصلی مصلی
محور شماره چهار: پارکینگ بنیاد مستضعفان واقع درابتدای خیابان آفریقا تا درب شمالی مصلی
محور شماره پنج: پارک سوار بیهقی واقع در میدان آرژانتین تا درب شمالی مصلی
گفتنی است خدمات‌رسانی به نمازگزاران در ستاد گمشدگان نیز تا پایان مراسم در پارکینگ لجستیک ارتش جمهوری اسلامی ایران واقع در ضلع جنوبی مصلی خواهد بود.

دیدگاه کاربران