عضویت در خبرنامه الکترونیک
گفت و گو با هاشم زهی نماینده مجلس شورای اسلامی؛

توجه به مواد مخدر سنتی راه گریزی برای مواد مخدر صنعتی است

کد خبر: 64075
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۴۸ ب.ظ

نماینده نهبندان و سر بیشه در مجلس گفت: متاسفانه توجه بیش از حد به مقابله با مواد مخدر سنتی، بستر را برای گریز مواد مخدر صنعتی محیا می‌سازد.

به گزارش ندای مردم، مراد هاشم زهی نماینده نهبندان و سر بیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توجه به مواد مخدر سنتی راه گریزی برای مواد مخدر صنعتی است اظهار کرد: نحوه توزیع مواد غیر مجاز و توزیع غیر مجاز قاچاق در گوشه کنار ایران شیوع بسیاری دارد این در حالی است که آمار روز افزون مصرف و توزیع مواد مخدر صنعتی مواجه می‌شویم.

وی افزود: متاسفانه دولت و نظام توجه ویژه‌ای به مصرف مواد مخدر سنتی میان جوانان دارد و نسبت به گرایش جوانان به مصرف مواد مخدر صنعتی غافل است موضوع به آنجایی رسیده که بیانگر این امر است که توجه به مواد مخدر سنتی راه گریزی برای مواد مخدر صنعتی را مهیا ساخته است.

هاشم زهی تصریح کرد: اینکه باید با ورود مواد مخدر سنتی از مرز افغانستان به ایران مقابله کرد درست است اما غفلت بزرگ نسبت به مواد مخد صنعتی باعث این شده است که در شهرهای کوچک و بزرگ کشور این مواد مخدر صنعتی به راحتی ساخته و در اختیار جوانان قرار گیرد.

وی در پایان گفت: ایران به دلیل مقابله با ورود مواد مخدر سنتی از مرز افغانستان تا کنون متحمل تاوان سنگینی شده است بطوری که نیروی نظامی و انتظامی در این زمینه دچار صدمات بسیاری شده‌اند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه کاربران