عضویت در خبرنامه الکترونیک

بی تدبیری سازمان مدیریت بحران در زمان حوادث

کد خبر: 64174
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۷:۰۱ ق.ظ

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به اینکه سازمان‌ها و دستگاه‌ها به شهرداری به عنوان یک قلک نگاه می‌کنند، گفت: بی تدبیری سازمان مدیریت بحران در زمان حوادث کاملاً مشهود است.

به گزارش نداي مردم به نقل از فارس،احمد حکیمی‌پور  با اشاره به وقوع سیل و طوفان در تهران و بویژه در مناطق سولقان و سنگان اظهار داشت: طبق گزارشی که به دست ما رسیده است عملکرد شهرداری تهران در ارایه خدمات قابل تقدیر بوده است.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در سال‌های گذشته بارها و بارها به آن اشاره شده است عدم هماهنگی و تعامل بین دستگاه‌های مسئول در بحران است.

حکیمی‌پور خاطر نشان کرد: ستاد مدیریت بحران می‌بایستی طبق وظایفی که به عهده دارد به موقع وارد شود و بتواند با برنامه‌ریزی دقیق و مدون مشکلات را کاهش دهد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه متاسفانه پیش‌بینی سازمان‌های مسئول از جمله سازمان مدیریت بحران و سازمان هواشناسی در حادثه اخیر درست نبوده است اضافه کرد: بر اساس پیش‌بینی نادرست، پیشگیری درستی نیز صورت نگرفته است و همین امر باعث به وجود آمدن خسارت زیادی به شهروندان شده است.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: قطعاً ما در آینده نیز با چنین حوادثی روبرو خواهیم بود و می طلبد که از هم اینک دستگا‌ه‌های مسئول با برنامه‌ریزی و همکاری و بدون موازی‌کاری برنامه‌هایی را برای پیشگیری و کاهش حوادث در مواقع بحران داشته باشند.

حکیمی‌پور تصریح کرد: متاسفانه دید دستگاه‌ها و سازمان‌ها به شهرداری نگاه نادرستی است چرا که آنها به شهرداری به عنوان یک قلک نگاه می‌کنند و از شهرداری تنها طلب پول دارند.

وی اضافه کرد: شهرداری وظایف عدیده‌ای را به عهده دارد و اولین ماموریت آن نظافت شهری و خدمات شهری است و امیدواریم دستگاه‌ها و سازمان‌ها نگاه درستی به شهرداری داشته باشند.

دیدگاه کاربران