عضویت در خبرنامه الکترونیک

افزايش آتش‌سوزي هاي تعمدي در شهر تهران/ سوزاندن درختان شهر به بهانه ساخت‌وساز

کد خبر: 64178
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۰۰ ق.ظ

در حال حاضر بيشترين درختاني که به‌صورت عمد به آتش کشيده مي‌شوند در منطقه يک تهران که قيمت زمين نيز در آنجا بسيار گران است رخ مي‌دهد و افراد به بهانه ساخت‌وساز، نسبت به آتش زدن درختان در کنار برج‌ها، باغ‌ها و يا منازل مسکوني خود اقدام مي‌کنند.

به گزارش نداي مردم، محمد حقاني با بيان اين مطلب تصريح کرد: تعداد زيادي از درختان موجود در شهر تهران به‌صورت عمدي از سوي برخي افراد سودجو به آتش کشيده مي‌شوند و افراد از اين طريق سعي در از بين بردن درختان دارند.

وي افزود: بعد از سوزاندن و خشک شدن درختان، افراد براي ساخت‌وساز در آن منطقه اقدام مي‌کنند و اين موضوع اکنون به راهکاري براي افرادي تبديل‌شده که همواره بر مبناي تخلف به منابع دست پيدا مي‌کنند.

رئيس کميته محيط‌ زيست و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران در پاسخ به اين سؤال که در حال حاضر به آتش کشيده شدن تعمدي درختان، بيشتر در کدام‌يک از مناطق شهر تهران مشاهده مي‌شود؟، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بيشترين درختاني که به‌صورت عمد به آتش کشيده مي‌شوند در منطقه يک تهران که قيمت زمين نيز در آنجا بسيار گران است رخ مي‌دهد و افراد به بهانه ساخت‌وساز، نسبت به آتش زدن درختان در کنار برج‌ها، باغ‌ها و يا منازل مسکوني خود اقدام مي‌کنند.

حقاني در خصوص به آتش کشيدن درختان از سوي برخي معتادين شهر اظهار کرد: برخي از معتاديني که اکنون در حاشيه بزرگراه‌ها حضور پيدا مي‌کنند براي روشن کردن آتش، اقدام به سوزاندن درختان حاشيه بزرگراه‌ها مي‌کنند و گاه اين اقدام آن‌ها، سبب مي‌شود تعداد زيادي از درختان به آتش کشيده شوند.

وي تأکيد کرد: بارها تذکرات مختلفي در راستاي جمع‌آوري معتادان از حاشيه بزرگراه‌ها مطرح‌شده است اما بايد بپذيريم که متولي اصلي جمع‌آوري کارتن‌خواب‌ها و افراد معتاد، شهرداري تهران نيست و همه دستگاه‌ها ازجمله مسئولان سازمان بهزيستي براي بهبود وضعيت معتادان کارتن‌خواب بايد با شهرداري همکاري داشته باشند.

رئيس کميته محيط‌زيست و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران با تأکيد بر لزوم در نظر گرفتن جرايم سنگين براي افرادي که نسبت به سوزاندن درختان اقدام مي‌کنند، اذعان کرد: درصورتي‌که عمدي بودن يک آتش‌سوزي به اثبات رسد، بايد جرايم بسيار سنگيني براي افراد در نظر گرفته شود و اگر جرايم بازدارنده نباشند، جلو اين اتفاق ها گرفته نخواهد شد.

منبع:موج

دیدگاه کاربران