عضویت در خبرنامه الکترونیک
در يکصد و هفتاد و يکمين جلسه شوراي شهر تهران مطرح شد؛

هشدار 7 دقيقه اي باران به پايتخت

کد خبر: 64181
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۱۴ ق.ظ

عضو شوراي اسلامي شهر تهران در رابطه با تخلف‌هاي صورت گرفته‌ شده در زيرگذر چهارراه ولي‌عصر تذکري را مطرح کرد.

به گزارش نداي مردم، احمد حکيمي پور در يک‌صد و هفتاد و يکمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اين مطلب تصريح کرد: در شرايطي که پيش‌ از اين در دستورالعملي تأکيد شده که در مغازه‌هاي واقع در زيرگذر چهارراه ولي‌عصر تنها بايد محصولات فرهنگي عرضه شود، اما، اکنون شاهد اين اتفاق نيستيم.

وي افزود: در حال حاضر در اين غرفه‌ها محصولاتي از قبيل پوشاک و اسباب‌بازي فروخته مي‌شود و اين با دستورالعملي که پيش‌تر به تصويب رسيده است، منافات دارد.

در ادامه اين جلسه محسن پير هادي، در خصوص اقدامات شهرداري تهران در رابطه با تأمين پارکينگ‌هاي عمومي در شهر اظهار کرد: در حال حاضر تأمين پارکينگ براي ساختمان‌ها و مراکز تجاري يک الزام به‌حساب مي‌آيد و در صورت تأمين نشدن پارکينگ‌ها، مجوز ساخت داده نمي‌شود.

وي افزود: در شرايطي که پارکينگ‌هاي لازم ساخته نشود، کميسيون ماده 100 براي مالکان جريمه در نظر مي‌گيرد و پس‌ از آن اين جريمه به‌حساب شهرداري واريز و شهرداري موظف مي‌شود به ازاي آن براي ساخت پارکينگ‌هاي عمومي اقدام کند.

عضو شوراي اسلامي شهر تهران با تأکيد بر مطابقت نداشتن جرايم اخذ شده از مردم با تعداد پارکينگ‌هاي عمومي که از سوي شهرداري تهران ساخته‌ شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اين موضوع کاملاً روشن است که به ميزان جرايم اخذ شده پارکينگ ساخته نشده و تعداد پارکينگ‌ها مطابق مبالغ دريافتي نيست.

همچنين در ادامه تذکرهاي ارائه‌ شده از سوي اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران حبيب کاشاني، با اشاره به سيل روز يکشنبه در محدوده امام‌زاده داوود اذعان کرد: مدت باراني که منجر به سيل در محدوده امام‌زاده داوود شد 7 دقيقه اعلام‌ شده و مشخص نيست اگر ميزان بارش‌ها بيشتر بود اکنون بايد شاهد چه فجايعي مي‌بوديم.

کاشاني تاکيد کرد: اين باران 7 دقيقه، هشدار جدي براي مسوولان شهر تهران بود تا پس از اين برنامه ريزي جامع تري را براي جلوگيري از بلاياي طبيعي در دستور کار خود قرار دهند.

وي با ارائه هشداري نسبت به وضعيت بحراني شهر تهران بيان کرد: تهران شهري است که بلاياي طبيعي زيادي از جمله سيل و زلزله آن را تهديد مي‌کند و لازم است که پيش از هر گونه بحراني، اقدامات لازم براي جلوگيري از اين بحران‌ها در دستور کار قرار گيرد.

کاشاني همچنين با تقدير از سازندگان سريال پايتخت تصريح کرد: در اين فيلم به‌خوبي مشکلات اعضاي شوراها و درخواست‌هاي نابجاي مردم براي ساخت‌وسازهاي غيرمجاز از اين قشر به نمايش گذاشته شد و لازم است زنجيره‌هاي اين‌چنيني بيش‌ازپيش در کشور ساخته شود.

همچنين اسماعيل دوستي، عضو ديگر شوراي اسلامي شهر تهران، نيز با ارائه پيشنهادي خاطرنشان کرد: درخواست من اين است که هر چه سريع تر متني از سوي اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران در رابطه با تقدير از تيم مذاکره‌ کننده هسته‌اي کشور تهيه‌ شده و در کنار آن، به‌ صورت رسمي از سوي اعضاي شوراي شهر از ديپلمات‌هاي کشور تقدير صورت گيرد.

دیدگاه کاربران