عضویت در خبرنامه الکترونیک

ورود سازمان بازرسي و قوه قضائيه به ساخت‌ و سازهاي غيرمجاز در کن

کد خبر: 64184
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۲۱ ق.ظ

نايب‌ رئيس شوراي اسلامي شهر تهران گفت: لازم است در شرايط کنوني مسوولان سازمان بازرسي کل کشور و قوه قضائيه به موضوع ساخت‌وسازهاي غيرمجاز در محدوده کن ورود پيدا کرده و جلو تخلف‌ها را بگيرند.

به گزارش نداي مردم، مرتضي طلايي در يک‌صد و هفتاد و يکمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اين مطلب تصريح کرد: پيش‌بيني، پيشگيري، مهار کردن و مرمت و بازسازي چهار رکن اساسي براي کاهش حواشي بلاياي طبيعي رخ‌داده است.

وي افزود: متأسفانه در سيل روز يکشنبه در محدوده امام‌زاده داوود، کن و سولقان نه‌ تنها سيل پيش‌بيني‌ نشده بود، بلکه در زمينه پيشگيري و اقدام به هنگام دستگاه‌هاي اجرايي نيز ضعف‌هاي زيادي احساس شد.

نايب‌ رئيس شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به حضور به‌ موقع مجموعه‌هاي زيرمجموعه شهرداري تهران در منطقه سيل‌زده امام‌زاده داوود اظهار کرد: نمايندگان سازمان آتش‌نشاني، خدمات شهري و شهرداري منطقه 5 بلافاصله بعد از سيل روز يکشنبه در محل حاضرشده و با وجود آن که شهرداري وظيفه‌اي در حل مشکلات نداشت، اما؛ اقدامات صورت گرفته از سوي اين نهاد قابل‌ قبول بود.

طلايي در خصوص ساخت‌وسازهاي غيرمجاز صورت گرفته‌ شده در حريم رودخانه کن اذعان کرد: در حال حاضر شاهد هستيم که ساخت‌وسازهاي غيرمجاز اعم از ساخت ساختمان‌هاي مسکوني، سفره‌خانه و رستوران در حريم رودخانه کن صورت گرفته و بايد هر چه سريع‌تر جلو اين ساخت‌وسازها گرفته شود.

وي با تأکيد بر اجراي ناصحيح طرح هادي در روستاي سولقان بيان کرد: در شرايطي که بر اساس طرح هادي نبايد مجوز ساخت بيش از 2 طبقه ساختمان در محدوده سولقان ارائه شود اما شاهد هستيم که در روستاي سولقان تعداد زيادي ساختمان 6 تا 8 طبقه ساخته‌ شده است.

نايب‌ رئيس شوراي اسلامي شهر تهران گفت: در محدوده اطراف روستاي سولقان نيز هم‌ اکنون 700 واحد مسکوني 3 و 4 طبقه ساخته‌ شده که وجود اين ساختمان‌ها در حريم رودخانه به‌ طور کلي خلاف است.

طلايي تأکيد کرد: بايد هر 700 واحد مسکوني که در حريم رودخانه کن قرار دارند به‌ طور کامل تخريب شود. اين واحدهاي مسکوني براي افراد متمولي است که با تخلف ثروتمند شده و تخريب بناهاي آن‌ها مشکلاتي را در پي نخواهد داشت.

 

دیدگاه کاربران