عضویت در خبرنامه الکترونیک
انتقاد دبير از عملکرد شهرداري:

روالي که شهرداري تهران در پيش گرفته روال خوبي نيست

کد خبر: 64187
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۲۵ ق.ظ

رئيس کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران با انتقاد از عملکرد شهرداري تهران گفت: ساماندهي رقم K به منظور شفاف سازي بيشتر در شهرداري تهران بود و اين روالي که شهرداري تهران در پيش گرفته روال خوبي نيست.

به گزارش نداي مردم به نقل از موج، عليرضا دبير در يکصد و هفتاد و يکمين جلسه علني شوراي شهر تهران با اشاره به اين که تصويب ميانگين 40 K با موافقت شهردار تهران انجام شد، اظهار داشت: ميانگين 40 K نظر شهردار محترم تهران بود و حالا شهرداري به اين موضوع معترض است.

وي اضافه کرد: قيمت تراکم A و قيمت ارزش بهينه حدود ۵ سال در کميسيون مانده بود و ما در کميسيون برنامه و بودجه اين دو موضوع را ساماندهي کرديم. براي سال آينده نيز در نظر داريم اختيار تعيين عدد D و P را از شهرداري بگيريم و به مصوبه شوراي شهر مربوط کنيم.

رئيس کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران جاده رفاقت بين شورا و شهرداري را جاده اي دو طرفه دانست و گفت:‌ اين صحيح نيست که بعد از انجام کار کارشناسي تعداد زيادي از اعضاي شورا و کميسيون ها؛‌ شش نفر از شهرداران دور هم بنشينند و به اين نتيجه برسند که اين مصوبه به صلاح نيست اجرا شود.

دبير در پاسخ به اعتراض يکي از مديران شهرداري مبني بر عدم وجود چنين جلسه اي بيان داشت: من از محل نشست شش شهردار هم خبر دارم. در حالي که اين موضوع کاري غير از ساماندهي کردن شرايط موجود و شفاف سازي نيست.

وي در پايان از مديران شهرداري سوال کرد مشکل دوستان در اجرا چيست؟ وي گفت: قوانين بايد به گونه اي باشند که وقتي يک نفر مي خواهد براي يک راسته تجاري پروانه بگيرد همه کارها روي روال باشد.

دیدگاه کاربران