عضویت در خبرنامه الکترونیک
به دلیل رعایت نکردن اصول دفع زباله های عفونی صادر شد؛

شهرداری منطقه ۶ به مراکز درمانی هشدار داد

کد خبر: 64482
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۲۵ ق.ظ

تعدادی از بیمارستان های منطقه ۶ به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی در زمینه چگونگی دفع زباله ها و پسماندهای عفونی اخطار گرفتند.

به گزارش ندای مردم به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ ، محمود عبدالحسین زاده، رئیس اداره محیط زیست شهرداری منطقه ۶ با اعلام این خبر گفت: ۵ مرکز درمانی متخلف منطقه ۶ که پسماندهای عفونی خود را با روش مناسب و استاندارد جمع آوری نمی کردند، شناسایی شدند و در مرکز نخست اخطار و تذکر کتبی دریافت کردند. در متن اخطاریه به صراحت و جدیت از مدیران این مراکز خواسته شده زباله های بیمارستانی و عفونی خود را به صورت بهداشتی امحا کنند تا سلامت شهروندان به خطر نیفتد . این درحالی است که حمل و نقل زباله های عفونی و بیمارستانی باید با خودروهای ویژه و به وسیله دستگاه های خاص انجام شود.

رئیس اداره محیط زیست شهرداری منطقه ۶ با تاکید بر تعامل و همکاری مراکز درمانی و شهرداری خاطر نشان کرد: مراکز تولید کننده این نوع زباله های خطرناک باید با سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارتباط و تعامل مطلوب برقرار کند و با انعقاد قرارداد با این سازمان، برای حمل و نقل و امحای مناسب این گونه زباله های عفونی در مکان های پیش بینی شده قدم بردارند.

وی با اشاره به این که آمیخته شدن زباله های عفوفی و خانگی برای سلامت شهروندان خطرآفرین است، یادآور شد: بر اساس بند ۱۳ و ۱۶ قانون مدیریت پسماند، مراکزی که تولید کننده پسماند عفونی هستند، وظیفه حمل و نقل، نگهداری و امحای مناسب این گونه زباله ها را بر عهده دارند، چرا که با ورود زباله های عفونی و بیمارستانی به چرخه زباله های خانگی، احتمال شیوع بیماری در شهر بیشتر می شود و جان شهروندان به خطر می افتد.

دیدگاه کاربران