عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه دو خبر داد:

اجرای پردیس کوهستانی در منطقه دو تهران

کد خبر: 64495
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۴۵ ق.ظ

عزیز اله نظری شهردار منطقه دو تهران گفت: اجرای پروژه پردیس کوهستانی واقع در محدوده ناحیه ۹ منطقه ۲ و در حد فاصل رود دره های درکه و فرحزاد در حال اجرایی شدن است.

به گزارش ندای مردم به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه دو تهران، “عزیز اله نظری” با بیان اینکه بخشی از این محدوده در خارج حریم شهر تهران واقع شده و رود دره های کوچکی با نام های حسنک وخرمنک در آن قرار گرفته اند، اظهارداشت:ئ بخشی از آن نیز در اسناد فرادستی در پهنه حفاظتی با پردیس های موضوعی قرار گرفته و در طرح جامع تفضیلی منطقه ۲ به عنوان پهنه سبز و باز با فعالیت غالب گردشگری و تفرج در مقیاس منطقه ای و فرا منطقه ای در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون مطالعات مفهومی اجرای این طرح با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال انجام است تاکید کرد: مقرر شده تا پایان سال ۹۴ مطالعات فاز ۱ و ۲ نیز تکمیل و تحویل شود و عملیات اجرائی آن متناسب با بهبود شرایط اعتباری و مالی اقدام می شود. در این پروژه محدوده مورد مطالعه ۱۸۲ هکتار و محدوده مفهومی ۹۲ هکتار و محدوده پایه و تفضیلی ۵۱ هکتار و محدود اجرائی ۵/۳۸ هکتار تعریف شده است.

شهردار منطقه دو تهران با اشاره به برخی ویژگی های اجرای این طرح خطرنشان کرد: حفظ باغات موجود- ساماندهی چشمه ها، نورپردازی مناسب محدوده با پوشش کامل آن، مکان یابی و احداث سایت (میراث گیاهان البرز) حفظ و پرورش گیاهان دارویی، احداث راپل، زیپ لاین، سورتمه کوهستان، سرسره بازی، فضاهای دنج ویژه سالمندان و بازنشستگان، احداث مسیر و محوطه سلامت تجهیز شده با وسایل و امکانات ورزشی و … پیش بینی شده است.

دیدگاه کاربران