عضویت در خبرنامه الکترونیک

هفته معماری اسپانیا در باغ موزه قصر برگزار می شود

کد خبر: 64503
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۰۲ ق.ظ

سفارت اسپانیا در تهران با همکاری موسسه تهران- مطالعات کلانشهر و باغ موزه قصر “هفته معماری اسپانیا” را در سالن فرخی یزدی و گالری های این مجموعه برگزار می کند.

به گزارش ندای مردم، از جمله بخش های این برنامه می توان به سخنرانی های تخصصی و برگزاری نمایشگاه عکس ” از قرطبه به کوردوبا” شامل مجموعه عکس های میراث دوره اسلامی شهر قرطبا اسپانیا همراه با نمایش عکس ها و ماکت هایی از آثار معمار مشهور معاصر اسپانیایی آقای آلبرتو کامپو بائرا اشاره کرد.

افتتاحیه هفته معماری اسپانیا روز پنجشنبه، ۸ مردادماه از ساعت ۱۵ با سخنرانی استاد مدعو موسسه تاریخ شورای عالی تحقیقات علمی اسپانیا، آقای ادوآردو مانسانو و دکتر فرهاد آزرمی، استاد معماری دانشگاه شهید بهشتی، فارغ‌التحصیل دانشگاه پلی‌تکنیک مادرید و نماینده دانشگاه پلی‌تکنیک مادرید در ایران برگزار می‌شود.

اختتامیه این مراسم نیز پنج شنبه ۱۵ مردادماه از ساعت ۱۵ با سخنرانی آقای آلبرتو کامپو بائزا و دکتر فرهاد آزرمی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است ادواردو مانسانو یکی از برجسته‌ترین تاریخ‌نویسان اسپانیایی متخصص در قرون وسطی و دوره اسلامی در شبه‌جزیره ایبریا است. تحقیقات او در زمینه تاریخ الاندلوس طی دوره بنی‌امیه و مفهوم سیاست در حافظه تاریخی است. او نویسنده چهار کتاب است و در نگارش بیش از ۲۵ کتاب در اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، انگلستان، آلمان مشارکت داشته و بیش از ۲۰ مقاله تحقیقاتی در مجلات بین‌المللی به چاپ رسانده است.

همچنین آلبرتو کامپو بائزا بیش از ۲۵ سال استاد مدرسه معماری اسپانیا بوده است. او همچنین در موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ (ETH)، مدرسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان (EPFL)، دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا، دانشگاه ایالت کانزاس و دانشگاه کاتولیک واشنگتون (CUA) تدریس کرده است.
علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه ها می تواند همه روزه در مدت برگزاری برنامه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ به خیابان مطهری شرقی، میدان پلیس، باغ موزه قصر گالری ملک الشعرای بهار مراجعه نمایند.

دیدگاه کاربران