عضویت در خبرنامه الکترونیک

رونمایی از سند راهبردی آموزش‌های شهروندی

کد خبر: 64562
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۰۱ ق.ظ

سومین همایش راهبردهای توسعه فرهنگی و اجتماعی شهرهای ایران روز گذشته در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش ندای مردم، در این همایش محمدباقر قالیباف شهردار تهران، طلایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام میثم امرودی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، عادل مزاری رییس دبیرخانه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کلانشهرها و مراکز استانها، حجت الاسلام خاموشی رییس سازمان تبلیغات اسلامی حضور داشتند.

مرتضی طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران در این مراسم گفت: این سومین نشست مشترکی است که بین روسای کمیسیون های فرهنگی در مراکز استان های کشور و مدیران اجرایی حوزه های فرهنگی و اجتماعی برگزار می شود.

 

طلایی

وی بیان کرد: این نشست مشترک به ایجاد یک تفاهم و تعامل و برقراری زمینه های همکاری و هماهنگی و همچنین نزدیک ترشدن حوزه های سیاستگذاری و اجرایی با یکدیگر کمک می کند تا در کنار آن به انتقال و مبادله تجربیات بین استان های کشور بپردازد.

طلایی عنوان کرد: این نشست نتیجه ۱۰ سال کار اجرایی درحوزه فرهنگی است تا بتوانیم یک تعادل و توازن را درحوزه های فرهنگی و اجتماعی بین مراکز استان ها به وجود آوریم.

وی ادامه داد: امروز تحولات اجتماعی با سرعت زیادی کل کشور را در برگرفته است. در واقع نمی توانیم بگوییم که فلان استان از نظر فرهنگی از پایتخت کمتر است. باید با مدیریت فرهنگی این تعامل و توازن را برای توسعه فرهنگی ایجاد کنیم.

طلایی اظهار داشت: این نشست در واقع به دنبال آن است که فاصله ها را کمتر و در واقع یک رویه هدفمند را در بخش تعالی فرهنگی و اجتماعی رقم بزند.

امرودی: آموزش شهروندی برعهده شهرداری است

در ادامه این همایش حجت الاسلام میثم امرودی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بیان کرد: ما به دنبال شهری هستیم که شهروندان بتوانند در کنار هم، سالم و با نشاط و در محیطی اسلامی، انقلابی، ایرانی و پویا با آرامش زندگی کنند تا شاهد شهری الگویی باشیم.

وی ادامه داد: شهر الگویی، دارای ۹ ویژگی است که این الگوها شامل فضای مناسب برای شکوفایی خلاقیت برای پربار کردن اوقات فراغت، ایمن و با امنیت اجتماعی مطلوب، فضای مناسب برای سلامت اجتماعی روحی، معنوی، جسمی مناسب برای عبادت، امکان مناسب برای آموزش و تعالی، دارای ویژگی های لازم برای آموزش نمونه هایی از این الگوها به حساب می آیند.

امرودی اظهار داشت: آموزش شهروندی یکی از اموری است که شهردار عهده دار آن است و در واقع این آموزش باید به مردم داده شود.

امرودی اذعان داشت: توجه به اقشار آسیب دیده شهری(کودکان کار، معتادان، کارتن خوابها و…) مطالعه و پژوهش های اجتماعی و فرهنگی تهران و ترویج و تثبیت فرهنگ ایثار و شهادت از اموری هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی تصریح کرد: ما به دنبال مدیریت شهری هستیم که دارای ساختار مناسب باشد؛ بطوریکه به نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین عامل تغییر توجه شود و همچنین تمام ظرفیت های موجود در راستای رسالت اصلی حرکت کند.

سومین همایش راهبردهای توسعه فرهنگی و اجتماعی شهرهای ایران ۲

قالیباف

سومین همایش راهبردهای توسعه فرهنگی و اجتماعی شهرهای ایران ۳

 

منبع تصاویر : آژانس عکس تهران

دیدگاه کاربران