عضویت در خبرنامه الکترونیک
در گفت و گو با سقائیان نژاد شهردار قم مطرح شد؛

توسعه و عمران قم را درگیر بدهی‌ها نمی‌کنیم

کد خبر: 64577
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۲۱ ق.ظ

شهردار قم با اشاره به بدهی‌های شهرداری قم عنوان کرد: عمران و توسعه شهری قم را درگیر بدهی‌ها نمی‌کنیم و پروژه‌ها با سرعت انجام می‌شود.

ندای مردم – سید مرتضی سقائیان نژاد در گفتگو با مهر، به بدهی‌های شهرداری قم اشاره کرد و گفت: در زمینه بدهی‌های شهرداری در حال رایزنی و برنامه‌ریزی هستیم که یکی از اقدامات برگزاری جلسات با بانک‌هایی است که شهرداری به آنها بدهی دارد.

سقائیان نژاد

وی با اشاره به میزان جریمه دیرکرد شهرداری به بانک‌ها عنوان کرد: به عنوان مثال در حال حاضر نزدیک به ۳۰۸ میلیارد از بدهی شهرداری به بانک ملی مربوط به جریمه دیرکرد است در حالی که اصل بدهی مبلغ ۴۰۰ میلیارد است.

شهردار قم به جریمه دیرکرد شهرداری قم به بانک تجارت اشاره کرد و ابراز داشت: شهرداری به این بانک ۲۶۴ میلیارد بدهی دارد که از این مبلغ نیز تنها ۱۴۰ میلیارد اصل بدهی و ما بقی جریمه دیرکرد است.

دریافت تسهیلات از صندوق ذخیره ارزی

وی در عین حال از تنظیم لایحه‌ای برای دریافت تسهیلات از صندوق ذخیره ارزی خبر داد که در صورت موافقت می‌توان از تسهیلات این صندوق استفاده کرد.

سقائیان نژاد همچنین بر ضرورت تکمیل بلوار پیامبر اعظم(ص) تأکید و آن را به عنوان پروژه‌ای فرهنگی و اقتصادی برای قم توصیف کرد که سعی شده تا با برنامه‌ریزی‌های کلان پروژه پیش برده شود.

وی در ادامه بر درگیر نکردن پروژه‌های عمرانی قم با بدهی‌های شهرداری تأکید کرد و ادامه داد: تا پایان سال جاری شاهد طرح مباحث جدید در شهر قم خواهیم بود.

فعال‌سازی پنج خط بی آر تی

شهردار قم همچنین به افزایش تعداد اتوبوس‌های شهری در آینده نزدیک به تعداد ۴۰ دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت: فعال سازی پنج خط بی آر تی و فعال کردن بوستان‌های محلی از دیگر برنامه‌هایی است که به زودی اجرایی می‌شود.

وی همچنین افتتاح هشت پروژه را در سال ۹۴ مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: برای بحث‌های زیست محیطی قم نیز برنامه‌هایی در نظر گرفته شده که به زودی در استان قم قابل مشاهده خواهد بود.

منوریل قم نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

سقائیان نژاد به برنامه‌ریزی برای متروی قم و تأمین اعتبار ۳۳۰ میلیارد تومانی از فروش اوراق مشارکت برای این پروژه سخن گفت و اعلام کرد در حال حاضر این پروژه به میزان ۴.۲ کیلومتر پیشرفت داشته و با تأمین اعتبار صورت گرفته با خرید تجهیزات تا ۶ کیلومتر پیشرفت خواهد داشت و به مرور مورد بهره‌برداری و در اختیار مردم قم قرار می‌گیرد.

وی در پایان به منوریل نیز اشاره کرد و این پروژه را نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار دانست که در صورت تأمین آن در سال‌جاری یا سال ۹۵ می‌توان منوریل را تا پایان سال ۹۵ برای استفاده در اختیار مردم قرار داد.

دیدگاه کاربران