عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر اطلس شهرهای جهان اسلام خبر داد؛

تبریز؛ میزبان نشست اطلس شهرهای جهان اسلام در سال ۲۰۱۶

کد خبر: 64581
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۳۸ ق.ظ

مدیر اطلس شهرهای جهان اسلام، از میزبانی تبریز برای برگزاری نشست اطلس شهرهای جهان اسلام در سال ۲۰۱۶ میلادی خبر داد.

ندای مردم – به گزارش شهریار، دکتر صادق نجفی که به منظور شرکت در اجلاس جهانی شهرداران جهان در وین پایتخت اتریش به سر می‌برد، با اعلام این خبر اظهار داشت: اجلاس جهانی شهرداران جهان که در مقر سازمان ملل در وین آغاز به کار کرده است در نشست امروز خود شهر تبریز را برای میزبانی برگزاری نشست اطلس شهرهای جهان اسلام در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزید.

نجفی - صادق - شهردار - تبریز - مدیر اطلس شهرهای جهان اسلام

وی تصریح کرد: با برگزاری این نشست، شهرهای منتخب جهان اسلام، گرد هم می‌آیند تا در خصوص اعتلای هویت و تمدن اسلامی در نحوه اداره‌کرد کلان‌شهرها بحث و تبادل نظر کنند.

نماینده شهرداران کشورمان ادامه داد: این رویداد مهم و تاریخی، دستاورد مهمی در حوزه مدیریت شهری است که میزبانی آن، از میان ده‌ها کلان‌شهر صاحبنام، به تبریز اعطا شده است.

شهردار تبریز با تاکید بر این که بی‌شک تبریز، لایق میزبانی این رویداد جهانی است، اظهار داشت: اجلاس تبریز، قطعا در تیررس رسانه‌های معتبر جهان خواهد بود؛ از این رو تمام همت خود را برای میزبانی شایسته این رخداد بین‌المللی به کار خواهیم بستیم.

دکتر نجفی همچنین با مثبت‌خواندن نتایج اجلاس وین گفت: صیانت از شاخص‌های مختلف هویت اسلامی شهرها در حوزه‌های مختلف معماری، شهرسازی، عمران و مسائل فرهنگی و اجتماعی، از جمله مباحث مطرح در اجلاس وین بود.
گفتنی است اجلاس جهانی شهرداران جهان که به همت مجمع شهرهای اسلامی (WAIC) و بنیاد بین المللی رهبران شهری (ICL) برگزار می شود، طرح ابتکاری شکوفایی شهری است که به عنوان ابزاری جدید در مدیریت شهری مطرح بوده و تصمیم گیرندگان شهری از آن برای تقویت، شکوفایی و یکپارچگی شهرها بهره می گیرند.

دیدگاه کاربران