عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد:

در صورت تأمین منابع از سوی شهرداری‌ها کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار خواهند گرفت

کد خبر: 64614
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۰۱ ب.ظ

حدود ۲ میلیون نفر کارگر ساختمانی در کشور فعالیت می‌کنند که تقاضای بیمه تامین اجتماعی را دارند ولی منابع لازم برای بیمه این تعداد از کارگران به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نشده است.

ندای مردم – معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: در صورت تأمین منابع از سوی شهرداری‌ها کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند.

محمدحسن زدا،‌ درباره افزایش بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: تاکنون ۸۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند که مقرر شده است با تامین منابع مالی در سال جاری این تعداد به یک میلیون نفر برسد.

کارگر

وی با اشاره به اینکه آمارهای متفاوتی از تعداد کارگران ساختمانی منتشر می‌شود، گفت: حدود ۲ میلیون نفر کارگر ساختمانی در کشور فعالیت می‌کنند که تقاضای بیمه تامین اجتماعی را دارند ولی منابع لازم برای بیمه این تعداد از کارگران به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نشده است.

زدا افزود: متاسفانه منابعی که برای بیمه کارگران ساختمانی در نظر گرفته شده است از محل ۱۵ درصد پروانه ساختمانی است. وقتی قانونی را برای سازمان تأمین اجتماعی ایجاد می‌کنند بهتر است دریافت درآمدها نیز با تدابیر خود سازمان انجام شود.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: شهرداری‌ها در سراسر کشور بایستی مبالغ بیمه کارگران ساختمانی را به سازمان پرداخت کنند و هنوز مشخص نیست که حجم ۱۵ درصد از پروانه ساختمانی از ابتدای امسال چه تعداد از کارگران را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

به گفته وی، با تأمین منابع و اختصاص آن به تامین اجتماعی امکان دارد بتوانیم بیمه کارگران ساختمانی را گسترش دهیم.

منبع:فارس

دیدگاه کاربران