عضویت در خبرنامه الکترونیک

تهران همچنان ظرفیت پایتخت بودن دارد

کد خبر: 66411
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱:۴۵ ق.ظ

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با تمامی مشکلات موجود در پایتخت، همچنان امکان زندگی در تهران وجود دارد و این کلانشهر ظرفیت پایتخت بودن را از دست نداده و نباید به موضوع انتقال پایتخت پرداخت.

به گزارش ندای مردم، غلامرضا انصاری در تذکرات پیش از دستور یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: زمزمه انتقال پایتخت باز هم مطرح می‌شود و پرداختن به چنینی بحثی به صلاح کشور نیست چرا که دولت نیز قطعا توانمندی‌های لازم را در این خصوص ندارد.
وی بیان داشت: منابع آبی کشور محدود شده است و با توجه به این معضلات باید دولت اعتبارات خود را در بخش آب و طرح تحول سلامت که از اولویت‌های اصلی این دولت بوده، تخصیص دهد.
وی یادآور شد: بعضی از پروژه‌های عمرانی کشور ۳۰ سال به طول انجامیده است و هنوز تمام نشده لذا باید نسبت به اتمام این پروژه‌ها اقدام شود.
انصاری یادآور شد: اینکه نام مناطقی برای انتقال پایتخت مطرح می‌شود موجب زمین‌خواری‌هایی می‌شود و اکنون زمان طرح چنین مسایلی برای انتقال پایتخت نیست. با تمامی مشکلات تهران همچنان امکان زندگی و پایتختی را دارد و نباید به این موضوع پرداخته شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران معضل پارکینگ نیز اظهار داشت: با ایجاد پارکنیگ‌های زیرسطحی و مکانیزه می‌توان اقداماتی برای کاهش نبود جای پارک در مراکز مرکزی شهر انجام داد.

دیدگاه کاربران