عضویت در خبرنامه الکترونیک

قایقران شرکت شیلات در انتظار کمک یک و نیم میلیاردی خیرین

کد خبر: 66480
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱ ب.ظ

قایقران شرکت شیلات که در مبارزه با صیادان غیرمجاز محکوم به پرداخت دیه شده است در انتظار کمک یک و نیم میلیاردی خیرین پشت میله‌های زندان است.

به گزارش پورت پرس (دريانگار)، ۲۳ دی ماه سال ۸۶ ساعت ۱۱ شب کارمند پروژه‌ای شرکت شیلات استان گلستان در حین گشت زنی در دریا با تعدادی از قایق‌های متخلف برخورد می‌کند و در ادامه بر اثر تصادفی که با یکی از قایق‌های مورد اشاره دارد، یک نفر از متخلفان کشته ‌می‌شود و به همین جهت نامبرده به پرداخت دیه ناشی از قتل شبه عمد محکوم می‌شود.

این مددجو دارای ۲ فرزند بوده و در یکی از روستاهای توابع استان گلستان سکونت دارد که به دلیل عدم پرداخت دیه به اتهام قتل شبه عمد در تاریخ ۱۹ فروردین ماه سال ۹۴ روانه زندان گرگان می‌شود.

بر اساس گزارش مددکاری ستاد دیه استان گلستان، «م – ح» در حین انجام مأموریت در سال ۸۶ به علت تصادف با قایق‌های موتوری ماهیگیران بندر ترکمن موجب مرگ یک نفر شده و در ادامه به دلیل اطاله روند رسیدگی به پرونده و نداشتن بیمه‌نامه، از ابتدای سال جاری تا کنون روانه زندان می‌شود.

خانواده این فرد در یک خانه استیجاری در یکی از روستاهای استان گلستان بدون حضور سرپرست خانواده زندگی کرده و هیچ اموال منقول و غیرمنقولی برای تأمین دیه فرد محکوم ندارند.

مبلغ کل بدهی یک میلیارد و ۳۸۶ میلیون تومان است که تاکنون ۳۸ میلیون از این مبلغ از طریق کمک‌های موردی و آورده خانواده مددجو تأمین شده است.

خیرین می‌توانند برای کمک به این مددجو می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۹۱۶۰۱۲ ، ستاد دیه کشور تماس حاصل کنند.

منبع:فارس

دیدگاه کاربران