عضویت در خبرنامه الکترونیک

شناسایی ۳۰ باغ در حال تخریب تهران

کد خبر: 66520
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹ ق.ظ

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تشکیل ستاد شناسایی، حفظ و احیای باغات در شهرداری با هدف حفظ وتوسعه فضای سبز شهر خبر داد.

به گزارش نداي مردم، مجتبی عبداللهی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این ستاد در راستای پیگیری و اجرای رای کمیسیون ماده هفت مبنی بر صدور پروانه و شناسنامه دار کردن باغات شهر تهران تشکیل و فعال شده است.

وی اظهار کرد: برهمین اساس وبا هدف تهیه یک بانک اطلاعاتی جامع و تسهیل در روند رسیدگی به مسایل و مشکلات مربوط به باغات، تمامی باغ های موجود در سطح شهر تهران تا پایان سال جاری شناسنامه دار خواهند شد.

عبداللهی با بیان اینکه شناسایی باغ های موجود در سطح شهر تهران از دیگر وظایف این ستاد است تصریح کرد: اگر درختان باغی به صورت عمدی توسط مالک آن خشک شده باشد مراتب به عنوان یک تخلف با اعلام ستاد شناسایی، حفظ و احیای باغات شهر تهران از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.

به گفته معاون خدمات شهری شهرداری تهران، در صورت اثبات تخلف مالک برای خشک کردن درختان، شهرداری تهران می تواند از طریق مراجع قضایی اقدام به تملک باغ به نفع مردم کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰ باغ در حال تخریب در سطح شهر تهران شناسایی شده افزود: در صورت صدور حکم قضایی، شهرداری این باغ ها را برای استفاده عموم شهروندان به بوستان و فضای سبز عمومی تبدیل می کند.

وی تصریح کرد: تملک باغاتی که درختان آن به صورت عمدی در حال خشک شدن باشد بدون پرداخت هیچ هزینه ای به مالک با دستور قضایی تحت اختیار شهرداری تهران قرار می گیرد.

دیدگاه کاربران