عضویت در خبرنامه الکترونیک

افتتاح مترو مهرآباد تا پایان امسال

کد خبر: 66522
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۲۴ ق.ظ

مدیر عامل شرکت مترو تهران، از بهره برداری مترو مهرآباد تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش نداي مردم، هابیل درویشی با اشاره به آخرین وضعیت مترو مهرآباد گفت: در حال حاضر فعالیت ساخت تمامی تونل ها به پایان رسیده و نود درصد ایستگاه ها نیز تکمیل شده است.

وی اضافه کرد: می توان گفت در حوزه فعالیت های مربوط به مترو مهرآباد تنها ده درصد کار باقی مانده است که انشاءالله تا پایان سال این مترو به بهره برداری خواهد رسید.

درویشی افزود: همچنین تونل های این مترو ریل گذاری شده است و سه ایستگاه و یک ایستگاه تبدیلی آن در حال تکمیل هستند.

وی در ادامه با اشاره به در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد متروی ایران بومی سازی شده است، گفت: متروی تهران در عین کیفیت مطلوب، ارزان ترین متروی جهان است.

مدیر عامل شرکت مترو تهران، توضیح داد: هزینه ساخت و خدمات در متروی تهران به نسبت کشورهای اروپایی و حتی آسیایی بین ۷ تا ۱۱ برابر کمتر است.

درویشی ادامه داد: هزینه ساخت مترو در ایران به دلایلی بسیار پایین است، به عنوان مثال متروی ما نسبت به انگلیس، هشت و نسبت به دانمارک و دوبی به ترتیب ۱۱ و ۶ برابر ارزان تر است.

وی ادامه داد: دلیل این مسئله تاکید ما بر اقتصاد مقاومتی و فعالیت جهادی است و توانستیم با تاکید بر نیروهای داخلی به این مهم دست پیدا کنیم.

درویشی در پایان گفت: پروژه های در مترو تهران تا پایان سال ۹۵ به اتمام خواهد رسید و پیش بینی می کنیم بیش از ۹ میلیون مسافر از طریق مترو جا به جا شوند.

دیدگاه کاربران