عضویت در خبرنامه الکترونیک

هزينه ۳۰۰ ميليون توماني تغيير نام ايستگاه هاي مترو/ اشتباه شهرداري در نام گذاري ايستگاه شهداي رسانه

کد خبر: 66564
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶ ق.ظ

رئيس کميته نام گذاري شوراي اسلامي شهر تهران گفت: با توجه به اينکه هزينه نصب نام هر يک از ايستگاه ها حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ ميليون تومان است، انتظار داريم شهرداري در نام گذاري ها دچار اشتباه نشود.

به گزارش نداي مردم، مجتبي شاکري در يکصد و نود و يکمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران تصريح کرد: هزينه تمام شده براي نام گذاري هر يک از ايستگاه هاي مترو اندک نيست که مسوولان شهرداري هر زمان که بخواهند دست به تغيير نام ها بزنند.
وي افزود: انتظار داريم قبل از آنکه اسامي ايستگاه ها انتخاب شود مسوولان شهرداري تهران مصوبه شورا در رابطه با نام ايستگاه ها را اجرايي کنند.
رئيس کميته نام گذاري شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به لزوم نامگذاري ايستگاه هاي مترو به نام محلي که ايستگاه در آن واقع شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس تصويب کميته نام گذاري شوراي اسلامي شهر تهران هر يک از ايستگاه هاي مترو بايد به نام محلي که ايستگاه در آن واقع شده باشد و اگر عکس آن انجام شود تخلف صورت گرفته است.
شاکري با تاکيد بر تخلف صورت گرفته شده در نام گذاري ايستگاه مترو ميدان جهاد به نام شهداي رسانه اذعان کرد: مردم زماني که در ايستگاه متروي ميدان جهاد هستند نمي دانند که در کجاي شهر تهران قرار گرفته اند و به همين خاطر مشکلاتي براي آنها ايجاد مي شود.
وي همچنين با اشاره به در پيش بودن روز جهاني نابينايان و عصاي سفيد، گفت: متاسفانه کودکان نابينا بسيار مظلوم واقع شده و اگر اعضاي شورا بتوانند با مصوبه اي کاري براي آنها کنند، زندگي کودکان نابينا احيا خواهد شد.

منبع:موج

دیدگاه کاربران