عضویت در خبرنامه الکترونیک

ورود اولین تلویزیون اینترنتی خارجی به‌ایران

کد خبر: 66731
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶ ق.ظ

شرکت آمریکایی نت ‌فلیکس اعلام کرد قصد دارد به‌عنوان اولین تلویزیون اینترنتی خارجی خدمات خود را در ایران آغاز کند.

به گزارش نداي مردم، نت فلیکس شبکه‌ تلویزیونی اینترنتی بین‌المللی است که بیش از ۶۵ میلیون نفر کاربر در بیش از ۵۰ کشور دنیا دارد و افراد می‌تواند با عضویت در آن، به فیلم‌های مختلف دسترسی پیدا کنند.

بنا بر اعلان این شرکت، قرار است نت فلیکس خدمات خود را به ایران نیز ارائه دهد. مدیر این شرکت رید هستینگز (Reed Hastings) در هیئت‌مدیره‌ی فیس‌بوک عضویت دارد. در ماه ژانویه‌ی ۲۰۱۵ این شرکت اعلام کرد که قصد دارد ۳ میلیارد دلار برای محتواهای خود در سال ۲۰۱۵ و ۶۰۰ میلیون دلار برای بازار خود هزینه کند. همچنین نت فلیکس تصمیم دارد طی ۲ سال آینده در ۲۰۰ کشور جهان خدمات خود را گسترش دهد.

ورود نت‌ فلیکس به‌عنوان اولین تلویزیون اینترنتی خارجی می‌تواند تبعات فرهنگی مختلفی داشته باشد. اینکه چه محتوایی از طریق این شرکت آمریکایی به فضای رسانه‌ای کشور تزریق شود، موضوعی نگران‌کننده است.

استفاده‌ی سازمان امنیت ملی آمریکا از نت‌ فلیکس است. سازمان امنیت ملی آمریکا سرویسی را به نام NSA Flix ارائه کرده است که اطلاعات خصوصی افراد در آن به نمایش گذاشته می‌شود. جالب است که بعد از افشاگری‌های پر سروصدای اسنودن در مورد این سازمان، NSA تصمیم گرفت این سرویس را ارائه کند و افراد با مبلغی عضو آن شوند و به مکالمات، ویدئوها و سایر اطلاعاتی که توسط NSA در مدت چند سال جمع‌آوری‌شده، دسترسی پیدا کنند.

منبع: سایبربان

دیدگاه کاربران