عضویت در خبرنامه الکترونیک

نخستین هنرستان موسیقی کشور با نت تصنیف “ای ایران ” نماسازی شد

کد خبر: 66764
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۳:۳۳ ب.ظ

ساختمان نخستین هنرستان موسیقی کشور که بیش از ۵۰ سال قدمت دارد؛ با نمای نت و تصنیف به یاد ماندنی ” ای ایران ” رنگ آمیزی و نماسازی شده است.

به گزارش ندای مردم، امیر حسین عساری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱ که چندی پیش از زیبا سازی بناهای ارزشمند سطح منطقه بر اساس هویت تاریخی و هنری ملک خبر داده بود؛ با بیان این که نخستین هنرستان موسیقی کشور با بیش از ۵۰ سال قدمت بنا در این منطقه قرار دارد، از اجرای عملیات رنگ آمیزی نما و محوطه داخلی این هنرستان خبر داد و گفت: نقاشی دیواری نمای بیرونی این هنرستان برگرفته از نت و تصنیف “ای ایران ” به متراژ ۵۰۰متر مربع انجام شده است و رنگ آمیزی محوطه داخلی و کلاس های ساختمان نیز با استفاده از رنگ های اکریلیک و قابل شستشو در حال انجام است.

او خاطر نشان کرد که به زودی نیمکت و مبلمان شهری نیز تهیه و در اختیار مدرسه قرار داده می شود.

نخستین هنرستان موسیقی کشور در سال ۱۲۹۷ به صورت یک مدرسه مستقل به مدیریت غلامرضا مین باشی دایر شد تا دانش آموزانی که گواهی نامه شش ساله ابتدایی را داشتند در آن ثبت نام کنند و شش سال موسیقی بیاموزند.

ساختمان فعلی هنرستان موسیقی که در خیابان ولی عصر(عج) تقاطع خیابان امام خمینی (ره) واقع شده است در سال ۱۳۴۶ برای آموزش هنر موسیقی دایر و تاکنون پابرجاست.

غلامحسین بنان ، ابوالحسن صبا ، جواد معروفی ،نصرالله زیرین پنجه نخستین مدرسان هنرستان موسیقی و روح الله خالقی ،مهدی مفتاح ،حسین دهلوی ،علینقی وزیری و بسیاری دیگر از بزرگان مدیریت این هنرستان را بر عهده داشته اند.

دیدگاه کاربران