عضویت در خبرنامه الکترونیک
نامه علی مطهری به معلم دخترش:

از این که بى جهت تکلیف زیاد نمى دهید، سپاسگزارم

کد خبر: 66807
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲ ق.ظ

علی مطهری، با ارسال نامه و یک جلد کتاب از معلم دخترش به دلیل تکلیف کم دانش آموزان تشکر کرد.

به گزارش ندای مردم، امروزه در مقطع ابتدایی علاوه بر تکالیف نوشتنی که به‌‌اصطلاح‌ به آن‌ها مشق گفته می‌شود، تکالیف دیگری همچون شفاهی یا خواندنی هم وجود دارد که دانش‌آموز مجبور می‌شود در ازای آن درسی را برای روان‌خوانی مدام تکرار کند یا چیزی را حفظ کند البته مشق نوشتن و انجام تکالیف یک ضرورت است و هر چند که انجام تکلیف برای رشد علمی دانش‌آموزان ضروری به نظر می‌رسد اما شیوه‌های نادرستی که معلمان در پیش گرفته‌اند آن را به بحرانی روانی برای دانش‌آموزان تبدیل کرده است که خود باعث سردی و دلزدگی دانش آموزان از کلاس و مدرسه می شود.

در همین راستا علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه ای به معلم دخترش نوشته و در اینستاگرام خود قرار داده است وی با ارسال این نامه و یک جلد کتاب از معلم دخترش به دلیل تکلیف کم دانش آموزان تشکر کرده است.

نامه ذیل را برای معلم دخترم زهرا که در کلاس دوم دبستان ستوده تحصیل می کند نوشتم. نظر به این که شامل نکته تربیتی عمومی بود، انتشار آن را بی فایده ندیدم.

سركار خانم

با اهداء سلام،زهرا در كلاس دوم بسيار با نشاط تر و علاقمندتر به مدرسه است و اين امر مرهون روش كار و زحمات سركار عالى است.از اين كه بى جهت تكليف زياد نمى دهيد و در مسابقه با ساير مدارس،بچه ها را تحت فشار بيجا نمى گذاريد سپاسگزارم.عجله اى كه برخى براى دانشمند كردن بچه ها دارند معمولاً نتيجه عكس مى دهد و حداكثر بچه هايى با عدم تعادل روانى تحويل جامعه مى دهد كه معمولاً اين گونه بچه ها پس از ورود به دانشگاه دچار مشكلات اخلاقى و غيره مى شوند. به هر حال غرض، تشكر از آن معلم گرامى بود. براى شما آرزوى توفيق بيشتر دارم.يك جلد كتاب تعليم و تربيت در اسلام [اثر استاد شهيد مطهرى]اهدا مي شود.

با تقديم احترام

على مطهرى

ali motahari

دیدگاه کاربران