عضویت در خبرنامه الکترونیک
در سایه بی تدبیری مسئولین گردشگری در کویر مرنجاب؛

کشف حجاب در کویر مرنجاب در روز هفتم شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) + تصاویر

کد خبر: 66840
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۴۴ ب.ظ

کویر مرنجاب به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور در ايام نوروز و ايام پاييز مملو از گردشگراني مي‌شود كه از تهران و ساير شهرها در قالب تورهاي چند روزه عازم شهرستان آران و بيدگل مي‌شوند. در اين ايام چهره اين شهر كاملاً مذهبي دگرگون شده و شاهد صحنه‌هاي رقت‌باري مي‌شود.

به گزارش ندای مردم، منطقه كوير مرنجاب همواره از مناطق پرجاذبه و زيباي كوير مركزي كشور است كه سال‌هاست تعداد زيادي گردشگر از اين منطقه بازديد مي‌كنند.

متأسفانه اين روزها صحنه‌هاي تأسف‌برانگيز، خلاف شرع، عرف و قبح‌شكني‌هاي گسترده در اين منطقه گردشگري رقم می‌خورد. ايام نوروز و ايام پاييز اين قطب گردشگري مملو از گردشگراني مي‌شود كه از تهران و ساير شهرها در قالب تورهاي چند روزه عازم شهرستان آران و بيدگل مي‌شوند. در اين ايام چهره اين شهر كاملاً مذهبي دگرگون شده و شاهد صحنه‌هاي رقت‌باري مي‌شود.

اين شهر يكي از مناطق مذهبي و اصيل استان اصفهان است كه با تقديم بيش از ۸۴۰ شهيد به انقلاب اسلامي رتبه اول ايثارگري را نسبت به جمعيت خود دارا می‌باشد و به همین دلیل با عنوان دارالشهدا شناخته مي‌شود.

علاوه بر اين عزاداري اين شهر در ماه‌هاي محرم و صفر همواره از عزاداري‌هاي سنتي و نمونه كشوري و همواره مورد توجه بوده است‌. اما در اثر بي‌توجهي مسئولين و متصديان و عدم توجه به توصيه‌هاي امام جمعه، روحانيت و حوزه‌هاي علميه و تشكل‌هاي مذهبي و اكثريت قريب به اتفاق مردم مذهبي شهر قبح‌شكني‌هاي گسترده در منطقه مرنجاب رقم می‌خورد.

۰۴ ۰۵ ۰۶

 

منبع:رجانیوز

دیدگاه کاربران