عضویت در خبرنامه الکترونیک

جریمه قطع درخت در تهران تا ۱۸۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد

کد خبر: 66868
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲:۲۷ ب.ظ

 سخنگوی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب، گفت: رئیس شورا امروز از سازمان استاندارد خواست نسبت به استاندارد بودن دستگاه‌های “تاورکرین”، اطلاعاتی جامع به شورای شهر ارائه دهد

به گزارش نداي مردم، تقی‌پور سخنگوی شورای شهر تهران پس از پایان جلسه امروز به جمع خبرنگاران آمد و گزارشی از جلسه امروز ارائه کرد.

وی از افزایش ۲۰ درصدی شهریه کلاس‌های زیر نظر سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران خبر داد و گفت: از سال ۸۹ تا کنون تمامی کلاس‌ها با نرخ مصوبی این سال برگزار شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تعرفه‌های جدید خدمات فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شده است گفت: قرار است تغییراتی در چگونگی تعیین تعرفه‌ها و عناوین کلاس‌ها به صورت تخصصی صورت گیرد به طوری که سقف تعرفه‌ها از تعرفه‌های کلاس‌های دولتی و خصوصی بیشتر نباشد.

سخنگوی شورای شهر تهران همچنین در این جلسه در خصوص حوادثی که از حوادث ناشی از تاورکرین گفت: رئیس شورای شهر امروز تذکر جدی نسبت به فعالیت‌ها تابرکینگ‌های شهر تهران ارائه کرد و از مؤسسه استاندارد خواست تا نسبت به استاندارد بودن این دستگاه‌ها، اطلاعاتی در قالب گزارش جامع از تعداد و چگونگی فعالیت آن‌ها به شورا ارائه دهد.

وی ادامه داد: در حادثه‌ای که در پروژه‌ نیایش رخ داد یک نفر کشته و یک نفر مجروح شده و این موضوع بسیار حساس شده است و شهرداری و نظام مهندسی باید ورود جدی نسبت به این موضوع داشته باشند تا از فعالیت تاورکرین‌های غیر استاندارد جلوگیری شود.

تقی‌پور همچنین درباره پاسخ شورا به اعتراض فرمانداری نسبت به مصوبه در خصوص پیوست اصلاحی سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران گفت: آنچه مورد اعتراض فرمانداری بود در دوره انحلال شهریاران جوان است که ملاک عمل شورا مصوبه‌ای است که در سال ۸۹ به تصویب رسیده است این اقدام در راستای چابک سازی شهرداری صورت گرفته است.

وی گفت: بر اساس مصوبه سال ۸۹ خانه شهریاران جوان باید زیرمجموعه سازمان فرهنگی شهرداری تهران شود و حتی پیشنهاد اخیر شهرداری مبنی بر اینکه خانه شهریاران جوان زیر مجموعه معاونت فرهنگی اجتماعی شود نیز مورد تایید شورا واقع نشد.

تقی‌پور همچنین در این جلسه درباره نتایج کمیسیون تلفیق برای اصلاح قیمت‌های قطع درختان نیز توضیحاتی داد و گفت: بحث اصلاح مصوبه اخذ جرایم قطع درختان بررسی شد که بر اساس آن کمترین جریمه ۵۰۰ هزار و بیشترین آن ۱۸۰ میلیون تومان است. سیاست شورا بر این است که مجوز قطع هیچ درختی صادر نشود مگر اینکه به دلیل چاره‌ای جز آن وجود نداشته باشد.

وی همچنین درباره باغ ارج گفت: مستندات مربوط به این باغ به دادگاه ارائه شده است و در حال بررسی است.

دیدگاه کاربران