عضویت در خبرنامه الکترونیک

افشاگری شاهزاده مخالف آل‌سعود از بودجه عربستان برای مقابله با ايران

کد خبر: 66972
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۳:۱۳ ب.ظ

يک شاهزاده مخالف آل سعود در سخناني در پاريس فاش کرد شعبه‌اي در حکومت عربستان به نام شعبه روافض(وهابيون شيعيان به ويژه ايراني‌ها را رافضي و به اين بهانه تکفير کرده و خونشان را مباح مي‌دانند) فعاليت مي‌کند که بودجه آن معادل بودجه سه کشور عربي است.

به گزارش مشرق، “ترکي بن بندر بن محمد بن عبدالرحمن آل سعود” از شاهزادگان مخالف رژيم آل سعود است. وي در سخناني در يک کنفرانس هفتگي در پاريس گفته است شعبه روافض، شعبه‌اي در سازمان اطلاعات عربستان است که بودجه اختصاص يافته به آن، معادل بودجه سه کشور عربي تونس، اردن و يمن است.

اين شاهزاده مخالف آل سعود که در پاريس پايتخت فرانسه اقامت دارد، در سخناني در همايش گفت‌وگو که هر هفته در محل اقامت وي با حضور جمعي از نخبگان طبقه انديشمندان عرب از جمله فعالان رسانه‌اي و سياستمداران برگزار مي‌شود، تاکيد کرده است: «مسلمان شيعي بهتر از مسلمان سلفي است، زيرا شيعه با زيارت حسين(ع) به خداوند تقرب مي‌جويد، در حالي که مسلمان سلفي، مسلمان شيعي را به قتل مي‌رساند و هر چند مدعي است اين کار را به خاطر تقرب به خداوند انجام مي‌دهد، اما در اصل براي تقرب به شيطان اين کار(کشتن شيعه) را انجام مي‌دهد».

شاهزاده معارض آل سعود افزود:« مسلمان شيعي مرتکب عمل حرام نمي‌شود، ولي شخص سلفي عمل شنيعي را که اسلام از آن نهي کرده، يعني قتل انسان را مرتکب مي‌شود».

بر اساس گزارش المسله، بيشتر شرکت کنندگان در اين همايش با ديدگاه ترکي بن بندر مبني بر اين‌که، سلفي‌ها حق کشتن شيعيان پيرو اهل بيت(ع) را ندارند، اتفاق نظر داشتند.

شاهزاده سعودي تاکيد کرد:«من از سوي علماي بدسرشت سعودي به بهانه انتقام از پادشاه و مخالفتم با ولايت وي، تکفير شدم، در حالي که اين حقي از حقوق شخصي انسانيت است».

ترکي بن بندر در ادامه سخنانش افزود:«در گذشته مي‌شنيدم که شيعيان، کافر هستند، زيرا خلافت ابوبکر، عمر و عثمان را قبول ندارند، امروز براي من اثبات شده است که هر کس حاکم سياسي را قبول نداشته باشد، از سوي علماي بدسرشت اطراف آن حاکم، تکفير مي‌شود.»

وي گفت :«با اين‌که ابوبکر، عمر و عثمان حاکمان سياسي بودند، هر شهروندي حق دارد آنها را نپذيرد و اين دموکراسي است و از اينجاست که واژه”روافض” رواج يافت و آن را بر کساني که حکومت‌هاي ابوبکر، عمر و عثمان را نمي‌پذيرند، اطلاق شد که امروز منظور معارضان است و اين مسئله(مخالفت با ابوبکر، عمر و عثمان)، هيچ اشکالي ندارد و حرام نيست.

به گزارش تسنيم، ترکي بن بندر در ادامه به دوران مسئوليت خود در حکومت سعودي اشاره کرد و گفت زماني که افسر وزارت کشور و در يگان اطلاعاتي براي يک سال کامل فعاليت مي‌کرد، براي اولين بار يک موضوعي برايش افشا شد که يک شعبه ويژه با عنان “شعبه روافض” در سازمان اطلاعات عربستان وجود دارد که بودجه آن معادل بودجه کل سه کشور تونس، اردن و يمن است.

وي افزود از جمله فعاليت و ماموريت‌هاي اين شعبه، اجراي طرح‌ها و توطئه‌هايي عليه شيعيان و خدشه وارد کردن به وجهه‌ آنها از طريق چاپ کتاب‌هاي دروغين آکنده از دروغ و فريب است که اين کتاب‌ها در موسم‌هاي حج توزيع مي‌شود و حتي در اين کتاب‌ها، قتل شيعيان تشويق مي‌شود.

شاهزاده ترکي بن بندر در پايان سخنان خود تاکيد کرده است به زودي تابعيت فرانسه را کسب خواهد کرد و پس از آن نامزد نمايندگي در پارلمان اين کشور خواهد شد، زيرا عربستان کشوري عقب مانده است و همچنان در دوران عصر حجر به سر مي‌برد که باندي بر آن حاکم هستند که به استنثاي اوقات نمازهاي پنجگانه، ۲۴ ساعته مشروب مي‌خورند و به غارت اموال مردم دست مي‌زنند و آن را براي راقصه‌ها و گاهي براي کساني که به سر بريدن دست مي‌زدند[حمايت از گروههاي تروريستي]، مي‌پردازند.
منبع: تسنیم

دیدگاه کاربران