عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرمانده تیپ زرهی حضرت حجت(عج):

شهید فاطمی اطهر علاقه زیادی به شهدا داشت

کد خبر: 66974
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۳:۱۶ ب.ظ

فرمانده تیپ زرهی حضرت حجت(عج) استان خوزستان گفت: پاسدار شهید حمیدرضا فاطمی اطهر علاقه زیادی به شهدا داشت و شرکت در آیین های گرامیداشت شهدا از نکات برجسته این شهید والامقام بود.

به گزارش نداي مردم، سردار عباس یوسفی روز سه شنبه در حاشیه آیین تشییع پیکر مطهر شهید فاطمی اطهر از شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) افزود: تمام شهدا از اخلاق دینی و اسلامی برگرفته از امام راحل(ره) و توصیه های کلامی آن بزرگوار در دفاع از ارزش های دینی و اسلامی و ارزش هایی که از دوران دفاع مقدس برای ما به ودیعه گذاشته شده برخوردار هستند.

فرمانده تیپ زرهی حضرت حجت(عج): شهید فاطمی اطهر علاقه زیادی به شهدا داشت
وی اضافه کرد: شهید حمیدرضا فاطمی اطهر نیز از شهدای گرانقدر خوزستان و سپاه بود که از اخلاق دینی و ارزش های دفاع مقدس برخوردار بود.

سردار یوسفی گفت: شهید فاطمی اطهر علاقه زیادی به شهدا و شرکت در آیین های گرامیداشت شهدا داشت و نخستین طلایه دار مدافعان حرم بود که همیشه شهدا را یاد می کرد و این از نکات برجسته اخلاقی آن شهید بود.

وی افزود: شهید فاطمی اطهر از سوی قرارگاه کربلا به عنوان مستشار در بعد آموزشی در ارتش سوریه به نیروهای عملیاتی کمک می کرد.

این شهید بزرگوار از بختیاری های استان خوزستان و از طایفه ممبینی است که پیکر مطهر او روز سه شنبه از مقابل حسینیه عاشقان ثارالله تا چهار راه سلمان فارسی تشییع شد و در گلزار شهدا در جوار دیگر شهدای مدافع حرم به خاک سپرده شد.

* تایید شهادت یکی دیگر از شهدای خوزستانی مدافع حرم حضرت زینب(س)
سردار یوسفی همچنین از شهادت جبار عراقی دیگر مدافع حرم از استان خوزستان خبر داد.

وی اظهار کرد: این شهید بزرگوار سال ها در اهواز زندگی کرده و از شهدای بسیار بزرگواری بود که با متانت، خوشرویی، صبر و حوصله امور خود را دنبال می کرد و در بین مردم و اهالی منطقه به حسن و سکنات اخلاقی شهره و از شهدای پیشگام در دفاع از حریم حضرت زینب(س) بود.

سردار یوسفی گفت: این شهید با توجه به ضرورت دفاع از حرم اهل بیت(ع) در سوریه حضور یافت و حدود دو سال این حضور ادامه پیدا کرد.

وی افزود: شهید فاطمی اطهر به عنوان مشاور در امر نظامی در ارتش سوریه فعالیت می کرد و در سازمان دهی نیروهای ارتش و نیروهای مردمی تلاش زیادی داشت که در یکی از عملیات های واقع شده در یکی از مناطق سوریه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

پیکر مطهر حمیدرضا فاطمی اطهر(ممبینی) مدافع حرم حضرت زینب(س) روز سه شنبه با حضور مردم شهیدپرور و مومن اهواز ، خانواده های شهدا و جانبازان ، نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی از مقابل حسینیه عاشقان ثارالله اهواز تشییع شد.
این شهید بیستمین شهید مدافع حرم از استان خوزستان است./ایرنا

دیدگاه کاربران