عضویت در خبرنامه الکترونیک

کمک داور ایرانی،جان یک فوتبالیست را نجات داد

کد خبر: 67074
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۴۷ ب.ظ

همه بازیکنان و کادرفنی دو تیم درون زمین به گریه افتادند و نا امیدانه درخواست ورود آمبولانس به زمین را داشتند. در این بین سعید ال وردی کمک داور بازی با وسیله سوت داور فک قفل شده تیغ نورد را باز می کند و با تنفس مصنوعی جان بازیکن را نجات می دهد.

کمک داور دیدار تیم های خونه به خونه بابل و نفت آبادان در لیگ دسته اول، روز گذشته جان یک بازیکن را در میدان مسابقه نجات داد.

به گزارش ندای مردم، روز گذشته درجریان بازی تیم مازندرانی و صنعت نفت آبادان در هفته سیزدهم لیگ دسته یک فوتبال ایران، صحنه ای دلهره آور ایجاد شد. محمود تیغ نورد بازیکن نفت آبادان پس از برخورد با بازیکن خونه به خونه از حال رفت و روی زمین افتاد به گونه ای که چشمانش برعکس شده و فکش قفل شده بود و زبانش درون دهانش چرخیده و جلوی تنفس را گرفته بود.

۵۴۲۵۷۷_۶۶۴

۵۴۲۵۷۸_۱۱۷

۵۴۲۵۷۹_۴۵۵

اتفاق تلخ و ترسناکی که باعث شد همه بازیکنان و کادرفنی دو تیم درون زمین به گریه بیفتند و نا امیدانه درخواست ورود آمبولانس به زمین را داشته باشند. در این بین سعید ال وردی کمک داور بازی با وسیله سوت داور فک قفل شده تیغ نورد را باز می کند و با تنفس مصنوعی جان بازیکن را نجات می دهد و بازیکن مصدوم با آمبولانسی که درون زمین آمده بود به بیمارستان منتقل می شود .البته بعد از خارج شدن آمبولانس کمک داور شجاع این بازی به علت افت فشار کمی سرش گیج می رود و برای لحظاتی روی زمین می نشیند که بعد از چند دقیقه با نوشیدن آب قند بلند می شود و بازی را به پایان می برد.

در پایان مسابقه نیز بازیکنان دو تیم هم می گویند که این کمک داور جان یک بازیکن را نجات داد اما متاسفانه این اتفاق انسان دوستانه و جالب در فوتبال ما در هیاهوی جنگ رسانه ای سرمربی تیم ملی و دبیرفدارسیون فوتبال گم شده است و هنوز هیچ مصاحبه ای مبنی بر تشکر کلامی هم از این حرکت شایسته منتشر نشده است. شاید اگر داوری به اشتباه برای یکی از دو تیم قرمز و آبی در دیدارهای امروز هم در سوتش بدمد دوباره این اشتباه در صدر اخبار رسانه ها قرار بگیرد اما حرکت انسان دوستانه یک کمک داور در هیاهوی فوتبال محو می شود.

این حرکت نادر کمک داور ایرانی در صورت گزارش به فیفا، مطمئنا در مراسم بزرگ گالا (بهترین های سال فوتبال جهان) که کمترازدو ماه آینده در زوریخ برگزار می شود، مطرح خواهد شد و تقدیر از این چهره را به همراه خواهد داشت./تابناک

دیدگاه کاربران