عضویت در خبرنامه الکترونیک
بازدید معاون سیما از پشت صحنه «معمای شاه»

«معمای شاه» نسل چهارم انقلاب را با تاریخ معاصر آشنا می‌کند

کد خبر: 67092
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲:۴۶ ق.ظ

معاون سیما با حضور در لوکیشن «معمای شاه» از چگونگی ساخت بخش‌هایی از فاز سوم این سریال بازدید کرد. او در جریان بازدید خود گفت: امیدوارم پخش این سریال بتواند نسل چهارم جامعه ایرانی را با حقایق و واقعیت‌های این دوره از تاریخ معاصر ایران آشنا کند.

به گزارش ندای مردم، عوامل سریال تاریخی «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی که در شهرک غزالی مشغول تصویربرداری بخش‌هایی از فاز سوم سریال هستند میزبان علی‌اصغر پورمحمدی معاون سیما، رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما، محمد احسانی مدیر شبکه یک و رحمان سیفی‌آزاد مدیر گروه فیلم و سریال شبکه اول سیما بودند. این بازدید ظهر امروز صورت گرفت.

مدیران سیمای رسانه ملی در این بازدید علاوه بر صحبت و گفت‌وگو با عوامل سریال تاریخی «معمای شاه» از روند تولید این سریال باخبر شدند و صحنه‌های اعلام خبر مرگ رضا شاه در شهر مونیخ، در مقابل مدیران صداوسیما ضبط شد.

پورمحمدی، معاون سیمای سازمان صداو سیما در جریان این بازدید با تقدیر از تلاش و کوشش عوامل این سریال در آماده‌سازی بخش های باقی‌مانده «معمای شاه»، گفت: از تلاش‌های دست اندرکاران این سریال که در مدت زمان کوتاه کمتر از سه سال توانستند این سریال را آماده تولید کنند، تشکر می‌کنم و به آن‌ها خسته‌ نباشید می‌گویم. امیدوارم پخش این سریال بتواند نسل چهارم جامعه ایرانی را با حقایق و واقعیت‌های این دوره از تاریخ معاصر ایران آشنا کند.

در لوکیشن امروز بازیگرانی از جمله محمدرضا شریفی‌نیا، سعید نیک‌پور، تورج نصر، فرهاد بشارتی، رز رضوی در کنار تعدادی بازیگر عمومی، مقابل دوربین رفتند. در جریان این بازدید گفتگوی فرهاد بشارتی و تورج نصر که هرکدام نماینده گروه سیاسی آن زمان و دولت وقت بودند، ثبت و ضبط شد.

سریال تاریخی «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌کنندگی علی لدنی برای پخش از شبکه اول در حال ساخت است. این مجموعه قرار است از روز جمعه ۱۵ آبان‌ماه به شکل هفتگی به روی آنتن برود./تسنیم

دیدگاه کاربران