عضویت در خبرنامه الکترونیک

قالیباف در حوزه هایی ورود کرده که پیش از این جرأت آن نبود

کد خبر: 67165
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۲:۰۹ ب.ظ

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات عمرانی شهرداری، تمامی شهر را دربر گرفته و مخصوص نقطه خاصی از شهر نیست، افزود: باید به آقای فالیباف خدا قوت بگوییم چون کارهای عمرانی صورت گرفته در شهر ارزشمند است.

به گزارش ندای مردم، دکتر اسماعیل کوثری در خصوص ارزیابی عملکرد ده ساله دکتر محمد باقر قالیباف در شهرداری تهران اظهار داشت: در این مدت عملکرد آقای قالیباف را باید در دو حوزه مورد بررسی قرار داد. ابتدا کارهایی مثبتی که برای شهر انجام داده اند و شهر تهران در این زمینه ها تغییرات محسوسی را شاهد بوده و قسمت دوم مربوط به کارهایی که باید صورت می گرفته اما نگرفته و عملکردی که بازخورد منفی داشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با “شهر” در خصوص عملکرد مثبت دکتر قالیباف در شهرداری تهران گفت: در خصوص فعالیتهای عمرانی اتفاقات خوبی را در شهر شاهد هستیم. ایشان در حوزه هایی وارد شده است که کمتر کسی جرأت حضور در آن را داشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات عمرانی شهرداری، تمامی شهر را دربر گرفته و مخصوص نقطه خاصی از شهر نیست، افزود: باید به آقای فالیباف خدا قوت بگوییم چون کارهای عمرانی صورت گرفته در شهر ارزشمند است.

اسماعیل کوثری همچنین در ادامه گفت: متاسفانه همچنان میزان رضایت مندی در برخی مراجعات مردمی کم است. هنوز کارهای خلاف در بخشی از بدنه شهرداری رخ می دهد و از همه مهمتر در بخش ساخت و ساز یک سیاست هماهنگ و منظم را شاهد نیستیم.

وی در توضیه این مسئله اظهار داشت: در بخش مسکن سیاست واحدی در صدور مجوزهای ساخت بویژه در شمال شهر که درآمد خوبی را نصیب شهرداری میکند، وجود ندارد. گاهی می بینیم که در این قسمت در یک کوچه باریک مجوز ساخت ساختمانهای بلند مرتبه داده می شود که این چیزی جزء تضییع حقوق سایر ساکنین شهر نیست.

کوثری لازمه برخورد با این معضل را اتخاذ یک برنامه هماهنگ دانست تا هر منطقه شهرداری برای کسب در آمد بیشتر به صورت خود مختار فعالیت نکند و ادامه داد: متاسفانه این خودسری ها بر فعالیت جهادی کل مجموعه شهرداری سایه انداخته است که باید برطرف شود.

این نماینده مجلس در خصوص ارزیابی اش از میزان شفافیت مالی شهرداری طی این مدت هم عنوان کرد: فعالیته های مالی شهرداری نسبت به گذشته با توجه به دقت آقای قالیباف و همچنین نظارت شورای اسلامی شهر بیش از گذشته است.

کوثری صداقت را لازمه یک شهر اسلامی دانست و گفت: در مجموعه شهرداری این صداقت ضرورت بیشتری دارد. اگر کارمند شهرداری در محیط کار حرفی را می زند باید بیرون از اداره و در مرحله ی اجرا هم همانگونه عمل نماید نه اینکه در مقام سخن، حرفی را به زبان بیاورد و در مقام عمل، به گونه ای دیگر حرکت کند.

وی بابیان اینکه تنها با افزایش مساجد،تکایا و حسینیه ها نمی شود یک شهر را اسلامی کرد اظهار داشت: این تفکر اشتباهی است که از عدم آشنایی با اصول اسلامی نشأت می گیرد و الا شهر اسلامی ، شهری است که مردم با هم صمیمی تر و راحت تر کنار هم زندگی کنند و مسئولانش با صداقت و درستی با مردم رقتار کنند./شهر

 

دیدگاه کاربران