عضویت در خبرنامه الکترونیک

آغاز آموزش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش ازآذرماه

کد خبر: 67191
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸ ب.ظ

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از اجرای دوره آموزشی یک ساله ویژه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش از نیمه دوم آذرماه سال جاری خبر داد

به گزارش ندای مردم، محمود مهرمحمدی در خصوص شیوه اجرای دوره یک ساله پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش، گفت: اجرای این دوره در دو دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی انجام می شود.

وی ادامه داد: این دوره یک ساله با پیش بینی ۳۶ واحد درسی و حدود ۹۰۰ ساعت آموزشی طراحی شده و پذیرفته شدگان پس از پایان دوره و شرکت در آزمون جامع گواهی صلاحیت حرفه ای معلمی را کسب می کنند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص افرادی که حد نصاب نمره لازم برای گواهی صلاحیت حرفه ای را کسب نمی کنند نیز اظهار کرد: این افراد باید مجددا پس از گذراندن واحدهای اجباری و شرکت در آزمون جامع نسبت به این موضوع اهتمام ورزند.

مهر محمدی یادآورشد: مطابق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، هزینه تمام شده تحصیل این دوره به عهده پذیرفته شدگان است و چنانچه مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این راستا کمکی به دانشگاه کنند این هزینه تعدیل خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سعی شده است با اجرای این دوره، صلاحیت حرفه ای در معلمان پذیرفته شده ایجاد شود، تاکید کرد: این دوره نیز مطابق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه است و می تواند بر پایه های تحصیلی مختلف این دوره با تفاوت زمان، اجرا شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: پذیرش دانشجو معلم در این دانشگاه بر اساس اعلام نیاز آموزش و پرورش است و دانشگاه به طور متوسط به ازای هر سال تامین ۳۰ هزار نیروی انسانی را برای آموزش و پرورش در دستور کار دارد.

مهر محمدی خاطرنشان کرد: رسالت دانشگاه فرهنگیان تامین نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز آموزش وپرورش است و همواره سعی می کند نقش نظارتی خود را به نحو شایسته ایفا کند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش که ۲۷ شهریور ماه در سراسر کشور برگزار شد، تعداد ۱۷۸ هزار و ۶۲ داوطلب استخدام پیمانی در مشاغل آموزشی این وزارتخانه بودند که در نهایت ۳۷۰۰ نفر به استخدام پیمانی این وزارتخانه درخواهند آمد./پانا

دیدگاه کاربران