عضویت در خبرنامه الکترونیک

هوای پایتخت سالم شد

کد خبر: 67204
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲:۱۸ ب.ظ

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در پی تغییرات جوی و کاهش ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون کیفیت هوای تهران در شرایط سالم قرار گرفت.

به گزارش ندای مردم،محمد رستگاری افزود: براساس اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز سالم است.
وی گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۶۳ عدد کاهش درحد مجاز بوده و بر روی عدد۵۵ قرار گرفت.
رستگاری با اشاره به افزایش میزان غلظت آلاینده های منواکسیدکربن از ۲۶ به ۳۲ تصریح کرد: میزان غلظت ذرات کمتر از ۱۰ میکرون نیز از۶۱ به ۳۳ کاهش داشته است.
وی گفت: ایستگاه های پارک سلامت، پارک شکوفه با شاخص اعداد ۹۸ و ۸۳ آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.
وی افزود: ایستگاه های گلبرگ و پاسدارن با شاخص اعداد ۳۱ و ۳۴ به ترتیب سالم ترین مناطق شهر تهران در این مدت بوده است.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم(قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک(ارغوانی) تعیین شده است.
کیفیت هوای تهران به مدت یک هفته در وضعیت ناسالم قرار داشت./بولتن نیوز

 

دیدگاه کاربران