عضویت در خبرنامه الکترونیک

روس اتم: تهران و مسکو در باره تغییر کاربری فردو توافق کردند

کد خبر: 67281
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱:۴۴ ب.ظ

شرکت دولتی «روس اتم» اعلام کرد که در مذاکره با مقامات مسئول ایرانی و درچارچوب اجرای برجام حاصل از مذاکرات تهران و ۱+۵، توافق برای تغییر کاربری در سایت فردو به دست آمده است.

به گزارش نداي مردم نقل از ایرنا، در این بیانیه که امروز (شنبه) انتشار یافت، با اشاره به سفر دو مقام ارشد روس اتم به ایران آمده است: «نیکلای اسپاسکی» معاون امور بین الملل روس اتم و «الکسی فرا پونتوف» معاون سازمان دولتی نظارت بر فناوری های روسیه در مذاکرات دو روزه خود با «علی اکبر صالحی» رییس سازمان انرژی اتمی ایران و دیگر مقامات این سازمان مذاکرات لازم را انجام دادند.
در این بیانیه آمده است: در مذاکرات مقامات روسی و ایرانی در تهران، مسائل مربوط به برجام که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تایید شد، مورد بررسی قرار گرفت.
روس اتم افزوده است: در مذاکرات انجام شده در باره برنامه تغییر کاربری سایت فردو برای تولید ایزوتوپ های پایدار، گفت وگوی کاملی انجام و پیشرفت حاصل شد.
بر اساس این بیانیه، در این مذاکرات همچنین در مورد برنامه های مقدماتی تحویل نهایی واحد اول نیروگاه هسته ای بوشهر گفت و گوهایی صورت گرفت و مسائل مربوط به آغاز احداث واحدهای دوم و سوم این نیروگاه نیز بررسی و بر ادامه گفت وگوها توافق شد.

دیدگاه کاربران