عضویت در خبرنامه الکترونیک

برنامه ريزی آموزش محور و اقدامات سخت افزاری در معابر مرکزی پايتخت

کد خبر: 67282
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱:۵۳ ب.ظ

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري منطقه ۱۱ به مناسبت آغاز هفته حوادث رانندگي و جاده اي (۲۳تا۲۹آبان)؛ به تشريح اقدامات انجام شده براي کاهش تصادف در معابر مرکزي شهر پرداخت.

به گزارش ندای مردم،سجاد زارع صفت وجود ترافيک در هسته مرکزي شهر تهران که به دليل وجود بافت متراکم مسکوني و راسته هاي تجاري در محدوده منطقه ۱۱ را يکي از معضلات اساسي اين بخش از پايتخت دانست که مي توان آسيب هاي ناشي از آن را با برنامه ريزي هاي آموزش محور مهار کرد و نظم بخشيد.
او که به مناسبت هفته حوادث رانندگي و جاده اي سخن مي گفت ادامه داد:متوليان امر که شهرداري تهران يکي از پيشروترين در دهه اخير است با سرلوحه قراردادن شاخص اصلي توسعه پايدار يعني آموزش در بستر محيط زيست سالم توانسته در کنار پليس راهنمائي و رانندگي با پيوست اجتماعي و فرهنگي محله به محله شهروندان خود را هدايت ودر بعد عامل انساني حوادث رانندگي و جاده اي قدم هاي مثبتي را بردارد.
وي در ادامه از آموزش ۲۸۰۰ تاکسي ران ، ۴۰۰ اتوبوس ران و بيش از ۲۰هزار دانش آموز سطح منطقه در پارک هاي ترافيک و کلاس هاي آموزشي ، نمايشي خبر داد.

poosh 01 معاون حمل و نقل و ترافيک منطقه ۱۱ همچنين به اجراي وظايف ذاتي شهرداري در حوزه ساماندهي خيابان ها با بهينه سازي علائم هشدار دهنده و چراغ هاي راهنمائي و رانندگي ، نصب push buten ( دکمه کمک به عابرين پياده در تسهيل عبور و مرور اضطراري ) ، ترميم خط کشي هاي معابر در راستاي کمپين آسمان آبي – زمين پاک ، نصب دوربين هاي کنترل تخلفات ، افزايش نظارت در معاينه فني خودروهاي با عمر بالا و ترميم روکش خيابان ها با همکاري معاونت فني و عمران اشاره کرد و با اين مطلب که علل اصلي حوادث رانندگي فقط عامل انساني نيست ،جاده و وسيله نقليه را نيز در آن دخيل دانست و گفت عوامل امر بايستي در کاهش ايرادات مربوطه در راستاي کاهش آسيب هاي احتمالي کوشش نمايند.

دیدگاه کاربران