عضویت در خبرنامه الکترونیک

طرح مدرسه سبز “مدارس دوستدار طبيعت” در منطقه ۱۱ اجرايي شد

کد خبر: 67322
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲:۰۰ ب.ظ

با هدف نهادينه کردن فرهنگ زيست محيطي در راستاي حمايت ازکمپين آسمان آبي ،زمين پاک ” طرح “مدرسه سبز – مدرسه دوستدار طبيعت ؛ در مدارس منطقه ۱۱ اجرايي شد.

به گزارش ندای مردم، به گفته وحيد محمدي قائم مقام شهرداري منطقه ۱۱، فرهنگ سازي و جلب مشارکت تمامي گروه هاي سني براي حفاظت از محيط زيست ، توجه به محيط زندگي شهري و فرهنگسازي در اين زمينه با هدف آموزش مسئوليت پذيري و آماده سازي نسل آينده براي ارتقاي کيفي زندگي شهروندي حائز اهميت است.
قائم مقام شهرداري منطقه ۱۱ با بيان اين که طرح “مدرسه سبز – مدرسه دوستدار طبيعت”در ۸ بخش برنامه ريزي شده است ؛ افزود: اين بخش ها شامل فضاي سبزبا هدف کاشت انواع گياهان در محوطه مدرسه ، زيبا سازي فضاي مدرسه با به کار گيري مجدد وسايل بلا استفاده و تغيير کاربري آن ها ،تفکيک پسماندهاي خشک و تر ، تفکيک کاغذ ازساير پسماندهاي خشک با هدف کاهش مصرف کاغذ و شعار ” کاغذ زباله نيست”، استفاده از پسماندهاي تر براي تهيه کمپوست گياهي همراه با آموزش روش تهيه ،کاهش مصرف پلاستيک و استفاده بهينه و مناسب از پسماندهاي پلاستيکي ،کاهش مصرف برق و کاهش مصرف آب و جلوگيري از هدر رفت آن است که با مشارکت دانش آموزان و اولياي مدرسه انجام مي شود.
او با تأکيد بر اين که اجراي چنين برنامه هايي از دوران کودکي و نوجواني؛ حس مسئوليت پذيري ، مشارکت جويي و توجه به محيط زيست را نهادينه مي کند ؛ خاطر نشان کرد که از اين طريق نسل آينده جامعه ما با چشم انداز آينده در موضوعات مختلف از جمله کاهش مصرف برق با استفاده از پنل هاي خورشيدي در بخش روشنايي آشنا خواهند شد.
محمدي همچنين ياد آور شد : طرح مدارس دوستدار طبيعت هم اکنون در منطقه ۱۱ آغاز و دانش آموزان دبيرستان نرگس به عنوان اولين مشارکت کنندگان به طرح مدرسه سبز پيوستند./آریا نیوز

 

دیدگاه کاربران