عضویت در خبرنامه الکترونیک

عضويت کانون و صدا و سيما در کميته اجرايي شهر دوستدار کودک

کد خبر: 67453
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۳:۰۱ ب.ظ

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و صدا و سيما با راي اکثريت نمايندگان شوراي اسلامي شهر تهران به جمع اعضاي کميته اجرايي شهر دوستدار کودک پيوستند.

به ‘گزارش ندای مردم ، در دويست و هشتمين جلسه شورا اعتراض فرمانداري مبني بر مصوبه شورا در خصوص شهر دوستدار کودک مورد بررسي قرار گرفت.

در متن اعتراض فرمانداري آمده بود: «در راستاي جلوگيري از موازي کاري‌ها، حضور نمايندگاني از دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط از جمله کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و فرمانداري تهران به جهت هماهنگ کردن دستگاه‌هاي متولي در اين خصوص در ترکيب اعضاي کميته اجرايي با حق راي پيشنهاد مي‌شود.»
اين در حالي بود که در جريان بررسي اين اعتراض حجت‌الاسلام عبدالمقيم ناصحي رييس کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران، اين اعتراض را يک توصيه و پيشنهاد عنوان کرد و ادامه داد: ما در کميته اجرايي نزديک به ۱۰ نهاد و سازمان از جمله آموزش و پرورش، معاونت بهزيستي و معاونت بهداشت و درمان وزارت بهداشت را نيز گنجانديم نياز به اضافه کردن اين دو نهاد نيست ولي اگر اعضاي شورا با اين پيشنهاد موافق هستند، ما نيز منعي نداريم.
پرويز سروري عضو ديگر شورا نيز به نوعي حضور آموزش و پرورش را در برگيرنده کانون پرورش فکري نيز عنوان کرد.
بر اساس همين گزارش مهدي چمران رييس شوراي شهر تهران هم اين اعتراض را يک پيشنهاد قابل بررسي دانست.
در ادامه بررسي اين موضوع، احمد مسجدجامعي عضو اين شورا از اين پيشنهاد دفاع کرد و گفت: اگر مباحث سخت‌افزاري مد نظر باشد، آموزش و پرورش کفايت مي‌کند اما در اين مورد (شهر دوستدار کودک) به نظر مي‌رسد حضور کانون پرورش فکري بر حضور آموزش و پرورش اولي باشد. بنابراين مي‌توان پيشنهاد فرمانداري را لحاظ کرد.
بر اساس گزارش سايت شوراي شهر تهران در ادامه بحث مجتبي شاکري رييس کميته نام‌گذاري شورا نيز پيشنهاد کرد که علاوه بر کانون پرورش فکري، صدا و سيما نيز به منظور اطلاع‌رساني و فرهنگ‌سازي جزو اين کميته قرار بگيرد.
در نهايت با تصويب اکثريت اعضاي شورا از اين پس در کميته اجرايي شهر دوستدار کودک شوراي شهر، نمايندگان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و صدا و سيما حضور خواهند داشت.
مهر سال ۱۳۹۴ و در يکصد و نود و يکمين جلسه شورا، لايحه «آيين نامه اجرايي مصوبه شهر دوستدار کودک» مورد بررسي قرار گرفت و تصويب شد تا بر اساس آن شرايط زيست محيطي، عمومي، حمل و نقل، شهرسازي و معماري، امور بهداشتي، فرهنگي و اجتماعي کودکان تهراني با همکاري و تعامل ساير مراجع و سازمان‌هاي مرتبط ارتقا يابد./آریا نیوز

دیدگاه کاربران