عضویت در خبرنامه الکترونیک

مورد نادر دختر «بندانگشتی»

کد خبر: 67467
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۰۸ ب.ظ

دختر «بندانگشتی» که به دلیل ابتلا به نوعی بیماری خاص کوتولگی در ابتدای تولد امید چندانی به زنده ماندنش نمی‌رفت اکنون ۱۲ ساله است گرچه ظاهر یک دختر ۲ ساله را دارد.

به گزارش ندای مردم: «کندی جوردین» دختر ۱۲ ساله‌ای است که پس از آنکه به دنیا آمد آنقدر کوچک بود که پرستاران به او لقب «دختر بند انگشتی» دادند. کندی مبتلا به نوعی خاص از بیماری کوتولگی (Dwarfism) است که در آن رشد استخوان‌ها بسیار کند اتفاق می‌افتد و به گفته پزشکان بیش از چند روز نبایست زنده می‌ماند. با این وجود ایستادگی کندی باعث شد او زنده بماند گرچه اکنون در این سن به اندازه یک دختربچه ۲ ساله می‌ماند.

مادرش «براین جوردن» با به یاد آوردن لحظه تولد کندی می‌گوید: «فقط دلم می‌خواست صدای گریه او را بشنوم، صدای گریه به معنای زنده بودن او بود. سپس یک صدای بسیار ضعیف گریه شنیدم.»

گرچه پزشکان این زن کانادایی را از فرزندش ناامید کرده بودند اما او با عشق فرزندش را بزرگ کرد و کندی اکنون اگرچه آرام اما به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. کندی پس از گذراندن مهدکودک به مدرسه رفته و در کنار مدرسه ورزش هم می‌کند.

دختر بندانگشتی در کنار بیماری مادرزادی خود به بیماری پیری زودرس هم مبتلاست؛ از طرف دیگر مشکلات استخوانی در کنار حملات قبلی و بیماری‌های ستون فقرات از دیگر بیماری‌هایی است که زندگی او را تهدید می‌کند. عکاس بارکرافت از کندی و آلبوم عکس کودکی‌اش عکاسی کرده است./پول نیوز

دیدگاه کاربران