عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئيس شورا و مرکز ملي رقابت:

زمينه اي براي افزايش قيمت وجود ندارد

کد خبر: 67481
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰ ق.ظ

رئيس شورا و مرکز ملي رقابت گفت: قيمت خودروهايي که در طرح خروج از رکود اقتصادي فروخته شده است طبق دستورالعمل تعيين قيمت خودرو است.

به گزارش ندای مردم، رضا شيوا که براي دوره جديد هم به رياست شورا و مرکز ملي رقابت منصوب شده است افزود: اعضاي شورا را اقتصاددانان و کارشناسان فراقوه اي تشکيل مي دهند و کاملاً متناسب با مباني علمي و در چارچوب قانون بر تحولات بازار و قيمت کالاها و محصولات و خدمات بازارهاي انحصاري نظارت دارد.

وي درباره ورود به قيمت گذاري جديد خودرو با فرمول هاي جديد تعيين قيمت هم گفت:‌ با توجه به اينکه اقتصاد دچار رکود شده و بازار خودرو هم راکد است زمينه اي براي افزايش قيمت وجود ندارد و به همين خاطر فعلاً در اين زمينه بحثي نداريم.

شيوا افزود: براي نظارت بر تحولات قيمتي در بازار کالاهايي که رقابتي نيست مانند خودرو به همکاري و همراهي همه شهروندان نياز داريم و هرگز اجازه نمي دهيم در حق مصرف کنندگان کالا و خدمات اجحاف شود.

دويست و بيست و نهمين جلسه شوراي رقابت با حضور ده نفر از اعضاي شورا و يک نفر عضو ناظر مجلس شوراي اسلامي، روز دوشنبه اين هفته برگزارشد.

در اين جلسه با توجه به تبصره ۱ ماده ۵۳ قانون اجراي سياست هاي کلي اصل ۴۴ قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، در خصوص انتخاب رئيس شورا که قانوناً رئيس مرکز ملي رقابت نيز خواهد بود، رأي گيري انجام شد. بر اين اساس آقاي دکتر رضا شيوا به اتفاق آرا به عنوان رئيس شورا و همچنين مستنداً به تبصره ۲ بند الف ماده ۵۳ همان قانون، به اتفاق آرا حمد دوست حسيني به عنوان نائب رئيس شورا انتخاب شدند./آریا

 

دیدگاه کاربران