عضویت در خبرنامه الکترونیک

درخشش صدا و سیمای مرکز قزوین در جشنواره سراسری تئاتر مقاومت

کد خبر: 67610
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲:۲۵ ب.ظ

دو اثر به نامهای«بال‌های خیس قاصدک» و «گام‌های ابدی» از صدا و سیمای مرکز قزوین به بخش نهایی جشنواره سراسری تئاتر مقاومت راه یافت.

به گزارش ندای مردم ، از بین ۶۰ اثر رسیده به دبیرخانه ی جشنواره سراسری تئاتر مقاومت ۲اثر به نامهای«بال‌های خیس قاصدک» و «گام‌های ابدی» از صدا و سیمای مرکز قزوین به بخش نهایی جشنواره راه یافت.

تئاتر رادیویی«بال‌های خیس قاصدک» به مدت ۵۸دقیقه، به نویسندگی آرزو شهنواز و کارگردانی رضا داداشی داستان اسارت معصومه آباد ـ مؤلف کتاب من زنده ام ـ و ۳دختر امدادگر ایرانی است که در حین  مأموریت هلال احمر، در جاده ماهشهر به آبادان به اسارت نیروهای عراقی در می آیند و در زندان های عنبر و الرشید رژیم بعثی در بغداد سختی های زیادی را متحمل می شوند.

تئاتر رادیویی«گام‌های ابدی» هم به مدت ۵۸دقیقه به نویسندگی حمزه علی محمدی و کارگردانی رضا داداشی داستان محاصره و گرفتار شدن سید ناصرحسینی پورـ مؤلف کتاب پایی که جاماند ـ و ۶نفر از همرزمانش است که به اسارت نیروهای بعثی در می آیند.

نمایش های رادیویی«بال‌های خیس قاصدک» برگفته از کتاب«من زنده ام» اثر معصومه آباد و«گام‌های ابدی» برگرفته از کتاب«پایی که جاماند» اثر سید ناصر حسینی پور است که در رادیو قزوین تهیه و تولید شدند.

کتاب های«من زنده ام» و«پایی که جاماند» جز آثار فاخر و ارزشمند دفاع مقدس و ادبیات مقاومت هستند که رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از مطالعه ی این آثار در تقریظی بر حاشیه ی این دو کتاب از مؤلفان آنها تجلیل و در فرمایشات خود به هنرمندان توصیه کردند از محتوای این کتابها برای خلق آثار نمایشی بهره ببرند.

گفتنی است تئاتر رادیویی«بال‌های خیس قاصدک» روز چهارم و «گام‌های ابدی» روز پنجم آذر ماه ساعت۱۹ در پلاتو ۲مجموعه تئاتر شهر تهران اجرا خواهند شد./برنا

دیدگاه کاربران