عضویت در خبرنامه الکترونیک

افتتاح خط ۶ و ۷ به متروي تهران جان دوباره داد/ ساماندهی محلات جنوب شرق تهران

کد خبر: 67619
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱:۵۳ ب.ظ

شهرداری تهران اعلام کرد ۴۸ ایستگاه مترو در خطوط ۶ و ۷ مترو در دست ساخت و ساز است که به زودی به بهره برداری می رسد.

به گزارش نداي مردم، پس از انتشار گزارشی از مشکلات مردم درباره معضلاتی که در مترو و سایر شکل های حمل و نقل انبوه بر وجود دارد، امروز شهرداری تهران اعلام کرد دو خط مترو به زودی به بهره برداری می رسد. خطوط ۷ و ۸ با داشتن ۴۸ ایستگاه، محلات مختلف تهران را به همدیگر متصل می کند.

در همین راستا شهردار منطقه ۱۴ از افتتاح ۸ ایستگاه مترو مربوط به خطوط ۶ و ۷ خبر داد و گفت: با افتتاح این ایستگاه ها، بهسازی پارک بسیج نیز در دستور کار قرار می گیرد.

فرهود حمیدی فراهانی ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه خط ۶ مترو تقریبا ۲۱ کیلومتر طول دارد که ۲ کیلومتر آن در منطقه ۱۴ واقع شده است، گفت: قرار است تا ۶ درصد از این خط در اختیار شهروندان منطقه ما قرار بگیرد.

او با اشاره به اینکه خط ۶ از شهرک دولت آباد شروع و به محدوده روددره کن ختم می شود، عنوان کرد: این خط ۲۷ ایستگاه دارد که یکی از ایستگاه ها در خیابان ۱۷ شهریور حدفاصل بزرگراه شهید محلاتی تا میدان شهدا واقع شده و دیگری نیز ایستگاه امیرکبیر است که پیش بینی شده تا در کنار تونل امیرکبیر ساخته شود. ایستگاه میدان خراسان نیز بین منطقه ۱۴ و ۱۵ واقع شده که هنوز مشخص نیست به کدام منطقه تعلق دارد.

شهردار منطقه ۱۴ گفت: ایستگاه بعدی لینک خط ۶ به ۷ است که در سر سعیدی و ۱۷ شهریور قرار دارد و بین منطقه ۱۲ و ۱۴ مشترک است.

حمیدی فراهانی در ادامه با بیان اینکه خط ۷ مترو نیز ۲۵ کیلومتر طول دارد و ۶ کیلومتر، یعنی ۱۵ درصد آن در منطقه ۱۴ قرار دارد، گفت: این خط با ۲۱ ایستگاه از ورزشگاه تختی آغاز و به سعادت آباد ختم می شود.

او با اشاره به موقعیت مکانی ۴ ایستگاه خط ۷ گفت: یک ایستگاه در پارک چهل تن، تقاطع کیانی و امام علی (ع) و دیگری در تقاطع شاه آبادی و بزرگراه شهید محلاتی قرار دارد. ضمن اینکه، تقاطع بسیج – شهید محلاتی و ورزشگاه تختی از دیگر ایستگاه های خط ۷ در منطقه ۱۴ است. شهردار منطقه ۱۴ با بیان اینکه تملک های لازم در منطقه به صورت کلی انجام شده است، گفت: امیدواریم تا پایان سال ۹۵ این ایستگاه ها به بهره برداری برسد.

دیدگاه کاربران