عضویت در خبرنامه الکترونیک

یکه‌تازی «هما» در تاخیرات پروازی

کد خبر: 67680
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱ ق.ظ

مطابق جدیدترین آمار سازمان هواپیمایی کشوری ایران‌ایر ۶۰ درصد پروازهای خود را در مهرماه با تاخیر انجام داده و با یک فاصله ۸ درصدی نسبت به دومین ایرلاین‌ برتر در تاخیرات پروازی به یکه‌تازی خود مانند ماه‌های اخیر ادامه می‌دهد.

به گزارش نداي مردم، تعداد پرواز ایرلاین‌های داخلی بر اساس آمار منتشر شده سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص عملکرد پروازهای داخلی در فرودگاه مهرآباد حاکی از آن است که ۱۳ ایرلاین در مجموع ۴۵۹۱ پرواز را انجام داده‌اند. از این تعداد ۱۹۲۸ پرواز یعنی ۴۲ درصد کل پروازها با تاخیر انجام شده است.

در شهریور ماه ۴۸۸۴ پرواز توسط شرکت‌های هواپیمایی از فرودگاه مهرآباد انجام شد که از این تعداد ۲۳۷۴ پرواز معادل ۴۸٫۶ درصد جزو پروازهای تاخیردار بود.

از میان ایرلاین‌ها در شهریور ماه ایران‌ایر یک رکود دست‌نیافتنی از خود بر جای گذاشت؛ این شرکت در آخرین ماه تابستان ۶۵۷ پرواز را انجام داده بود که از این تعداد ۵۳۷ پرواز یعنی ۸۰ درصد با تاخیر و تنها ۲۰ درصد (۱۳۰ پرواز) به موقع انجام شده است.

در مهرماه تعداد پروازهای ایران‌ایر ۶۴۲ پرواز کاهش یافت. در اولین ماه پاییز هواپیماهای هما ۳۸۴ پرواز یعنی ۶۰ درصد کل پروازهای خود را با تاخیر انجام دادند. این آمار در نوع خود جالب توجه است چراکه ظرف یکماه میزان پروازهای تاخیردار ایران‌ایر ۲۰ درصد کاهش یافته است.

در این ماه شرکت‌های تابان، ایرتور، آسمان، زاگرس و نفت به ترتیب با ۵۲، ۵۲، ۴۹، ۴۸ و ۳۹ درصد در رتبه‌های دوم تا ششم فهرست برترین‌های پروازهای تاخیردار قرار گرفته‌اند.

دیدگاه کاربران