عضویت در خبرنامه الکترونیک

تخلیه و بارگیری ۴٫۷ میلیون تن کالا در بنادر قشم/ افزایش ۶ درصدی ترابری مسافران دریایی

کد خبر: 67823
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱:۴۵ ب.ظ

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از ترابری ۹٫۳ میلیون نفر- سفر و تخلیه و بارگیری ۴٫۷ میلیون انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر این جزیره از ابتدای سال جاری تاکنون، خبر داد.

به گزارش دريانگار از هرمزگان، “سید باقر موسوی” از جابجایی ۴ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۳۷۳تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی تخلیه و بارگیری طی هشت ماهه سال جاری سخن به میان آورد و افزود: از این میزان، ۴میلیون و ۶۷۸هزار و ۲۸۸ تن مربوط به مواد غیر نفتی و۸۶ هزار و ۸۵ تن به مواد نفتی اختصاص دارد.

صادرات و واردات ۱۷۱هزار تن کالا طی هشت ماه

وی از جابجایی حدود ۱۷۱ هزار تن کالاهای صادراتی و وارداتی طی مدت یاد شده خبر داد و گفت: حجمی بالغ بر ۷۸ هزار و ۵۰۲ تن کالا صادراتی و ۹۲ هزار و ۸۸۸ تن محموله های وارداتی در بنادر قشم صورت گرفته است که عمده آن مربوط به کالاهای غیرنفتی همچون مواد معدنی و لوازم الکتریکی بوده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در بنادر جزیره قشم را ۴ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۱۲۸ تن اعلام کرد.

افزایش ۶ درصدی ترابری مسافران دریایی

موسوی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های مسافری اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترابری ۹میلیون و ۳۹۴ هزار و ۶۵۸ نفر-سفر در بنادر قشم با رشد ۶درصدی به ثبت رسیده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: طی همین مدت، جابجایی یک میلیون و ۳۶۱ هزار و ۷۴۵ دستگاه خودرو از طریق بنادر انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۴ درصدی داشته است.

تخلیه و بارگیری بیش از ۹هزار TEUکانتینر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم همچنین از انجام تخلیه و بارگیری ۹هزار و ۲۳۶ TEU کانتینر در هشت ماهه سال جاری در بنادر بهمن و کاوه قشم خبر داد.

تردد بیش از ۱۱۶ هزار فروند شناور به بنادر قشم

موسوی گفت: طی هشت ماهه سال جاری، تردد بیش از ۱۱۶ هزار و ۴۵۲ فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید که از این میزان ۲۰۴ فروند شناور بالای یک هزار تن بوده است.
این مقام مسئول اضافه کرد: از این تعداد، ۵۱ هزار و ۵۲۵ فروند شناور باری و ۶۴هزار و ۹۲۷ فروند شناور مسافری بوده است.

دیدگاه کاربران