عضویت در خبرنامه الکترونیک

گودرزی:دو نامه رهبرمعظم‌انقلاب را عملیاتی می‌کنیم

کد خبر: 67897
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۲۱ ب.ظ

وزیر ورزش و جوانان گفت: شناخت راهبردی مقام معظم رهبری از تأثیر جوانان امروز، بر ساخت آینده مشترک منجر به تدوین و نگارش دو نامه مهم و مستقیم به جوانان کشورهای غربی شده است.

به گزارش ندای مردم ، محمود گودرزی اظهار داشت: نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپایی و آمریکایی از جهات مختلف حائز اهمیت و درخور توجه ویژه است و تلاش می‌کنیم در اجلاس بین‌المللی دوستی جوانان ایران و جهان دو نامه رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کنیم.

وی درباره این نامه گفت: پس از نامه بهمن ماه سال ۱۳۹۳ رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی که به واسطه اقدامات تروریستی در فرانسه صورت گرفت و مخاطب قراردادن مستقیم جوانان سایر کشورها بر مبنای دیپلماسی جوانان که منجر به اثرات و ایجاد جریانات متعدد فکری و تحریک حس حقیقت‌جویی در میان آنان برای تحقیق درخصوص علل هجمه برای هراس‌افکنی و نفرت پراکنی بی‌سابقه علیه اسلام و مسلمانان شد، این بار معظم له مجدداً و بدون واسطه، عموم جوانان غربی را پس از حادثه اخیر تروریستی کور فرانسه خطاب قرار دادند. در این نامه رهبر معظم انقلاب از دردی مشترک سخن گفته‌اند و به عبارتی بر دغدغه‌هایی اشاره کردند که پیکر جهان امروز را زخمی کرده و هراس، ترس، نفرت و دشمنی را گسترش می‌دهد.

تروریسم افراطی با ظاهر مذهبی بذری است که دشمنان نقاب‌زده انسانیت آن را به فرمایش رهبر معظم انقلاب در منطقه حساس خاورمیانه کاشته‌اند و دروی بذرشان هم ترویج ناامنی در تمام جهان است. افراط گرایی با توجه خاص به منافع فردی موجب شده تا ادبیات اشتباه تروریسم خوب و بد ایجاد شود، در حالیکه خونریزی از هر انسان بر مبنای اسلام ناب غیرقابل بخشش می‌باشد.

گودرزی ادامه داد: توجه به گفت‌وگو، همفکری، تعامل، رجوع به منابع اصلی، تغییر ذهنیت آلوده به تزویر، اصلاح اندیشه خشونت‌زا و در نهایت حرکت جوانان موثر برای شکافتن لایه های بیمار جامعه فکری برای زدودن گره‌ها و کینه‌ها با همدلی و ترمیم زخم عمیق تروریسم از مهمترین و کلیدی ترین بخش های دیگر نامه ایشان می‌باشد.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: در همین راستا این وزارتخانه نیز پس از نامه اول رهبر معظم انقلاب اسلامی که خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نگاشته شده بود پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی برنامه برگزاری «نخستین اجلاس بین المللی دوستی جوانان ایران و جهان» را طراحی کرده که با حضور شرکت وزرا و مسئولان ارشد حوزه جوانان همه کشورهای جهان به همراه جوانان فعال، پویا و اندیشمند آن کشورها در تهران برگزار خواهد شد. این اجلاس به منظور عملیاتی کردن نامه رهبر مقام معظم انقلاب و همچنین فراهم نمودن بستر مناسب گفت‌وگو به دور از تأثیرگذاری منفی رسانه های غربی و استفاده از منابع دست اول در روند اصلاح تصویر غلط ساخته شده توسط غرب از اسلام و ایران، خردادماه ۱۳۹۵ سال برگزار می‌شود.

وی تأکید کرد: علاوه بر موارد مذکور در اجلاس بین‌المللی جوانان تهران با تأکید بر نگاه محلی – منطقه ای در حوزه فعالیت جوانان و به رسمیت شناختن فرهنگ بومی – محلی در تقابل با روند هجوم نرم و خاموش فرهنگی غرب و تحمیل فرهنگ غرب بر سایر ملت‌ها و کوچک شمردن فرهنگ‌های مستقل، برنامه‌های جدی جنبی مانند کارگاه‌های گفت‌وگوی دو و چند جانبه و ارائه تجربیات مشترک صورت خواهد گرفت.

گودرزی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این اجلاس بزرگ بین المللی که توسط حوزه جوانان این وزارتخانه و به منظور استفاده از ظرفیت عظیم دیپلماسی جوانان جهت کسب منافع ملی صورت می‌پذیرد، دو نامه رهبر معظم انقلاب با جدیت بیشتر و مشارکت موثر جوانان دنبال خواهد شد./کوگانا

دیدگاه کاربران