عضویت در خبرنامه الکترونیک

مرزهای ایران به مدیترانه و باب المندب رسیده است

کد خبر: 67917
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۲۲ ق.ظ

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز مرزهای جمهوری اسلامی تا دریای مدیترانه و باب‌المندب پیش رفته و همچنان در حال گسترش است و به همین علت ، منطقه آبستن حوادث غیرمترقبه است.

حجت‌الاسلام علی سعیدی، چهارشنبه شب در همایش گرامیداشت هفته بسیج که در مدرسه فیضیه برگزار شد، با اشاره به عزت و اقتدار جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: یکی از مسئولان وزارت خارجه آمریکا گفته آمریکا، روسیه، چین و ایران چهار کشور تأثیرگذار در جهان هستند و این بیانگر قدرت مقاومت و جبهه حق است.

گزیده سخنان سعیدی را در ادامه می خوانید:

اینکه رئیس جمهور روسیه بدون تشریفات و بلافاصله پس از رسیدن به ایران به دیدار رهبر معظم انقلاب برود اقدامی کم‌نظیر در دنیاست و ناشی از تأثیرگزاری ایران در جهان است.

وجود ۵۴۰ میلیارد بشکه ذخایر نفتی در منطقه یکی از دلایل تمرکز استکبار برای استثمار غرب آسیاست.

ظرفیت جهانی اسلام و موقعیت ژئوپولیتیک دو دلیل دیگر آمریکا برای نیاز به تسلط بر ماست، چراکه هیچ منطقه‌ای در دنیا دارای اهمیت این چنینی نیست و ایران به عنوان قلب تپنده و قدرتمند منطقه، دشمن درجه یک استکبار است.

آمریکا در مقابل اسلام نابی که ایران پرچمدارش است سه اسلام بدلی ساخته، یکی اسلام متحجر و متعصب تکفیری در قالب داعش، القاعده و طالبان که از تریبون عربستان تبلیغ می‌شود، یکی اسلام سکولاریزه شده ترکیه که با هیچ چیزی مشکلی ندارد و در نهایت اسلام تشیع افراطی که مبلغ اصلی‌اش انگلیس است و گرایش عمده آن توهین به مقدسات برادران اهل سنت و ترویج عزاداری‌های نامتعارف است.

آقای رمضان عبدالله به نمایندگی از متعصب‌ترین گروه‌های اهل سنت غزه به دیدار رهبر معظم انقلاب آمده بود و می‌گفت ما می‌دانیم که برای نجات فلسطین هیچ راهی جز الگوگیری از امام حسین (ع) نداریم، امیدواریم به زودی در مسجدالأقصی به شما اقتدا کنیم و نماز بخوانیم، اینگونه برخوردها از چنین افرادی در سایه وحدت به دست آمده، نه توهین به مقدسات مذاهب اسلامی و اتفاقاً وقتی اهل سنت این شبکه‌های تفرقه‌افکن را نگاه می‌کنند از تشیع متنفر می‌شوند.

امروز کشور روسیه از تفکر شیعه استقبال می‌کند و می‌گوید ما آن اسلامی که توسط ایران ترویج می‌شود را دوست داریم که این سخن بیانگر تشنه بودن دنیا به معارف اسلامی است و سنگینی وظیفه روحانیت را به ما گوشزد می‌کند.
امروز پرچم مقاومت در اختیار رهبر معظم انقلاب است و پیروزی‌هایی که در منطقه شاهدش هستیم به خاطر صلابت و صداقت ایشان است.

آمریکا پنج سال است به دنبال جابه‌جایی قدرت در سوریه است، اما موفق نشده، به همین دلیل نگران از بین رفتن اعتبارش به عنوان یک قدرت جهانی است، عربستان نیز به پیروی از سیاست‌های آمریکا هیچ چیز سالمی در یمن باقی نگذاشته، اما در برابر مقاومت مردم هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

امروز مرزهای جمهوری اسلامی تا دریای مدیترانه و باب المندب پیش رفته و همچنان در حال گسترش است و این از عجایب روزگار است، به همین دلیل منطقه آبستن حوادث غیرمترقبه است.

برخی از نامزدهای انتخابات برای جذب رأی بیشتر می‌گویند ما اصولگرا یا اصلاح‌طلب نیستیم.

بعضی‌ها با استدلال به فراجناحی و بی‌طرفی در مقابل فتنه‌ها سکوت کردند و به جای جنگ با آمریکا به سراغ مذاکره رفتند؛ غافل از اینکه سکوت در برابر باطل به معنای همراهی با آن است.

بعضی‌ها با تکیه بر عقلانیت سودمحور می‌گویند باید با دنیا کنار بیاییم و به زیر سایه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برویم، غافل از اینکه حفظ انقلاب جز با مبارزه با آمریکا میسر نیست.

سخنگوی حزبی که مدعی سکانداری مجلس آینده است می‌گوید چرا هزینه فلسطین را ملت ایران باید بدهد، در حالی که نمی‌داند ما واقعاً در قبال مسئله فلسطین مسئولیم.

بعضی‌ها می‌گویند فتنه کدورتی بیش نبوده، بنابراین خودی و غیرخودی نداریم و با همین استدلال پست‌های کلیدی کشور را به افرادی که در فتنه نقش داشتند، می‌دهند.

بسیاری از مردم انقلابی و ولایی هستند، اما هنگام انتخابات دچار اشتباه می‌شوند که این به دلیل بی‌بصیرتی است و این مشکل باید به دست روحانیون و در منابر حل شود.

دیدگاه کاربران