عضویت در خبرنامه الکترونیک

گزارش فدراسیون جهانی تکواندو از نابودگر ایرانی

کد خبر: 67999
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۸ ق.ظ

فدراسیون جهانی تکواندو در پایان فینال گرندپری ۲۰۱۵ در خصوص «مهدی خدابخشی» گزارشی را روی خروجی سایت خود قرار داد و از او به عنوان «نابودگر» یاد کرد.

به گزارش نداي مردم، یکی از تکواندوکارانی که در مسابقه فینال گرندپری حضور نداشت و عدم حضور او در این رقابت‌ها به چشم آمد، مهدی خدابخشی بود. تکواندوکاری که به دلیل مصدومیت شرکت در این مسابقات ارزشمند را از دست داد و نتوانست برروی شیاپ چانگ مکزیک یک بار دیگر هنرنمایی کند و تکنیک ناب تکواندوی ایران را به رخ جهانیان بکشاند.

فدراسیون جهانی تکواندو در پایان مسابقات فینال گرندپری ۲۰۱۵ و پس از اعلام اسامی نفراتی که از طریق «رنکینگ سیستم» مجوز شرکت در بازی‌های ریودوژانیرو ۲۰۱۶ را به دست آوردند، در خصوص «مهدی خدابخشی» گزارشی را برروی خروجی سایت خود قرار داد و از او به عنوان «نابودگر» یاد کرد. در این گزارش آمده است:

اگر از هر کارشناس تکواندو سوال کنیم، قدرتمندترین ماشین مبارزه در حال حاضر کیست؟ پاسخ می دهد: مهدی خدابخشی. گرچه او نتوانست به دلیل آسیب در فینال مسابقات گرندپری حضور داشته باشد اما توانست سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ را دریافت کند. او صدرنشین رنکینگ وزن ۸۰- کیلوگرم، قهرمان جهان، قهرمان آسیا، بازی‌های آسیایی و دارنده ۳ مدال طلای مسابقات فینال گرندپری است.

مهدی خدابخشی ملقب به نابودگر است اما فامیلی او استعداد خدادادش را بهتر بیان می‌کند. مهدی از ۴ سالگی به یادگیری تکواندو پرداخت و می‌گوید، تمام خانواده‌اش تکواندوکار هستند و اکنون در سن ۲۴ سالگی با دان ۴ یکی از ارزشمندترین دارایی‌های فدراسیون تکواندوی ایران است.

یکی از مهم ترین مبارزاتی که موجب مطرح شدن مهدی خدابخشی شد، مبارزه‌اش با «ارون کوک» در فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۴ بود. مهدی، اعتقاد دارد حمایت یکپارچه تماشاچیان از «ارون» که در آن زمان صدرنشین رنکینگ بود به او انگیزه بیشتری برای مبارزه داد. «ارون کوک» در راند سوم تمام تلاش خود را کرد که با ضربات گردبادی خدابخشی را شکست دهد اما مهدی در کمال آرامش با امتیاز ۱۳-۱۱ برنده این دیدار شد.

اگر فیزیک مناسبی برای تکواندو وجود داشته باشد، بی‌شک می‌توان فیزیک مهدی خدابخشی را مثال زد. ضربات جلوی پای او بسیار قوی است اما او به ضربات چرخشی پا علاقه دارد. مهدی هنگام مبارزه با اعتماد به نفس بالایی که دارد بسیار خطرناک به نظر می‌رسد و سعی می‌کند طوری مبارزه کند که تماشاچیان از دیدن بازی او لذت ببرند، اما این طور عنوان می‌‌کند که حرکاتش هنگام مبارزه، خارج از اراده اوست و مشاهده مبارزاتش موجب حیرت خودش می‌شود! او تمرین‌های سخت را موجب قدرتمند شدن پاهایش می‌داند و معتقد است. در سیستم جدید تکواندو، تنها فیزیک کافی نیست و باید قبل از هر مبارزه، رقبا آنالیز شوند.

هیچ‌کس شکست ناپذیر نیست و ویرانگر در مسابقات گرندپری منچستر ۲۰۱۵ به دلیل پیچ‌خوردگی مچ پا در نیمه نهایی، نتیجه را به «لوتالو محمد» از کشور میزبان واگذار کرد. روند درمانی او هم اکنون در حال انجام است و معتقد است به زودی به آمادگی کامل جسمی خواهد رسید.

موفقیت‌های او در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، تکنیک و تاکتیک‌های هوشمندانه او را ثابت می‌کند اما مهدی خدابخشی برای جلوگیری از آنالیز شدن توسط رقبایش در المپیک ریودوژانیرو، می‌خواهد نمایش جدید و متفاوتی را ارائه دهد. مهدی می‌گوید: هدفم کسب مدال طلای المپیک است و مطمئن نیستم بعد از المپیک به مبارزاتم ادامه دهم یا نه. فشار و استرس زیاد ناشی از مسابقات بر زندگی شخصی‌ام تاثیر گذاشته است. دوست دارم آرامش داشته باشم./مشرق

دیدگاه کاربران