عضویت در خبرنامه الکترونیک

وزارت خارجه ما می‌خواهد دانش آموزِ مودب کلاس باشد

کد خبر: 68246
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱:۱۲ ب.ظ

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت:وزارت خارجه ما می‌خواهد دانش آموز مودب کلاس باشد و کاری به اتفاقات اطرافش نداشته باشد به دلیل اینکه برجام اجرا شود ولی این انفعال عزت و قدرت ما را خدشه‌دار می‌کند و باعث ناامیدی کشورهای منطقه که به ما امید بسته‌اند خواهد شد.

به گزارش نداي مردم، متین منتظمی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ضمن محکوم کردن اعدام شیخ نمر توسط رژیم آل سعود، گفت: عربستان باید می‌دانست که اعدام شیخ نمر هزینه سنگینی را برای رژیم آل سعود به دنبال خواهد داشت و مسلمانان جهان به سادگی از کنار اعدام شیخ نمر نخواهند گذشت.

وی افزود: رژیم آل سعود باید منتظر تبعات اعدام شیخ نمر باشد، تبعاتی که دقیقا پس از انتشار خبر اعدام شیخ نمر رنگ گرفت. از اتفاقاتی که در کشورهای اسلامی علیه آل سعود رخ می‌دهد تا اتفاقاتی که در عربستان در حال شکل‌گیری است همه تبعات سنگین این ماجراست.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان بابیان اینکه شیعیان در شرق عربستان در رابطه با اعدام شیخ نمر ساکت نخواهند نشست و اجازه نخواهند داد تا رژیم آل سعود هر کاری دلش خواست انجام دهد،اظهار داشت: البته اکثر مردم عربستان از رفتارهای رژیم آل سعود دلشان خون است و اعدام شیخ نمر باعث خشم مردم عربستان خواهد شد. عربستان با جنایت‌های این چنینی می‌خواهد به اختلاف‌ها و اشکالاتی که درون حکومتش دارد، درپوش بگذارد ولی با این کارها نه تنها نمی‌تواند موفق شود بلکه این جنایت هم گریبان آنها را خواهد گرفت.

وی ادامه داد: سیاست‌های آمریکایی و انگلیسی رژیم سعودی این اجازه را نمی‌دهد که حرف‌های مخالف شنیده شود و این مسئله باعث اعتراض مردم شده‌است، رژیم آل سعود می‌خواهد با اعدام شیخ نمر و جنایت‌های این چنینی این مسائل را کمرنگ کند. عربستان اقدامات خود را براساس خواسته‌های دوستان خارجی‌اش پیش می‌برد که متاسفانه این عملکرد باعث ایجاد تبعات بدی برای منطقه می‌شود.

منتظمی بابیان اینکه مسلما اعدام شیخ نمر به ضرر عربستان خواهد بود و ما این اقدام را آغازی برای سقوط رژیم آل سعود می‌بینیم،تاکید کرد: متاسفانه وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی ما در رابطه با سیاست خارجی بسیار با احتیاط قدم برمی‌دارند در صورتی که وزارت خارجه ما باید انقلابی رفتار کند. دولت عربستان روابطش را با ما قطع کرد در صورتیکه دولت ایران باید در قطع روابط پیش قدم می‌شد.

وی گفت: دستگاه دیپلماسی ما زمان دستگیری شیخ نمر با گرفتن یک موضع ساده از کنار ماجرا گذشت. متاسفانه دستگاه دیپلماسی خیلی دیر به این نتیجه رسید که باید موضع کاملی در برابر آل سعود اتخاذ کند.کشورهای دیگر با الگوبرداری از انقلاب اسلامی شعار مرگ بر استکبار سر می‌دهند ولی وقتی ما در برابر آل سعود سکوت کنیم کشورهایی که به ما چشم دوخته‌اند دلسرد خواهند شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وزارت خارجه ما می‌خواهد دانش آموز مودب کلاس باشد و کاری به اتفاقات اطرافش نداشته باشد به دلیل اینکه برجام اجرا شود ولی این انفعال عزت و قدرت ما را خدشه‌دار می‌کند و باعث ناامیدی کشورهای منطقه که به ما امید بسته‌اند خواهد شد./دانشجو

دیدگاه کاربران