عضویت در خبرنامه الکترونیک

تعیین حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس ایرلاین‌

کد خبر: 68344
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳ ب.ظ

حداقل کفایت سرمایه برای فعالیت شرکت‌های هواپیمایی توسط سازمان هواپیمایی کشوری در حال بررسی است

به گزارش نداي مردم، معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور از تعیین حداقل کفایت سرمایه برای فعالیت ایرلاین‌ها تا پایان دیماه خبر داد و گفت: طبق دستورات اکید وزیر راه و شهرسازی تعیین حداقل کفایت سرمایه برای فعالیت شرکت‌های هواپیمایی توسط سازمان هواپیمایی کشوری در حال بررسی است و حداکثر تا پایان دی‌ماه این رقم حداقل کفایت سرمایه اعلام می‌شود.

محمد خداکرمی اظهار کرد: این میزان بسته به نوع فعالیت پروازی هر ایرلاین متفاوت است.
معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه بسیاری از درخواست‌های دریافتی برای تاسیس ایرلاین جدید با هدف استفاده از تسهیلات است گفت: از بین متقاضیان فقط ۴متقاضی اصلی تاسیس ایرلاین جدید هستند و کفایت مالی آنها ثابت شده است و با ورود آنها طی یک تا دو سال آینده شاهد افزایش ناوگان هوایی با سن قابل قبول خواهیم بود.
وی درباره میزان کفایت سرمایه نیز گفت: این میزان بسته به نوع فعالیت پروازی هر ایرلاین متفاوت است به این ترتیب که ممکن است ایرلانی در نظر داشته باشد با ناوگان کوچک فعالیت کند بنابراین میزان کفایت سرمایه این ایرلاین با ایرلاینی که در مسیرهای پروازی بین‌قاره‌ای با ناوگان بزرگ فعالیت می‌کند متفاوت خواهد بود.
۲۹ آذر سال گذشته بود که «از دستوالعمل تأسیس و فعالیت شرکت‌های هواپیمایی» با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد. بر اساس بخشی از مفاد این دستورالعمل، شرکت‌های هواپیمایی ملزم شدند تا نسبت به تامین حداقل سرمایه مورد نیاز برای اداره مستقل یک شرکت هواپیمایی اقدام کنند./ايران وي

دیدگاه کاربران