عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری ارومیه خبرداد:

آماده باش شهرداری ارومیه در برابر ناملایمات جوی

کد خبر: 68362
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱:۰۶ ب.ظ

مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری ارومیه گفت: کلیه معابر اصلی و فرعی سطح شهر ارومیه با آغاز بارش های برف نمک پاشی و مشکل آب گرفتگی و لغزندگی آنها به موقع رفع شد.

به گزارش نداي مردم، عربعلی بهمن خواه اظهار كرد: منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه آبگرفتگی و یخبندان معابر با فصلهای پاییز و زمستان زندگی شهری را با چالشهای جدی مواجه می کند، اظهارکرد: کلیه واحد های تابع شهرداری ارومیه به منظور مقابله با هر گونه مشکلات جوی در فصل بارش در آماده باش کامل هستند.
بهمن خواه عنوان کرد: برای مقابله با این مشکلات کلیه اکیپ های ماشین آلات از جمله ۲۸تانکر پمپ دار٬ دستگاه واترجت و ۷دستگاه نمک باش، ۱۱ دستگاه گریدر و ۸ دستگاه کمپرسی مجهز به تیغه برف روب به همراه ۲۹۲ نیروی شهرداری ارومیه در حال آماده باش کامل و نیز فعالیت هستند.
وی تاکید کرد: اولویت ها در ارائه خدمات شهرداری، رینگ‌های اصلی شهر، رینگ کمربندی، معابر اصلی شهر، جلوی مدارس و بیمارستان‌ها و در مرحله بعد خیابان‌های فرعی است.
مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری ارومیه با بیان اینکه نمک برای ایمن‌سازی معابر شهری به اندازه کافی استحصال و ذخیره‌سازی شده است، افزود: ۵۰۰ سرویس نمک برای یخ زدایی معابر در روز های برفی در سطح شهر پاشیده شده است.
وی گفت: مناطق صعب العبور منطقه یک مانند بهداری و منطقه سه شهری از جمله فرخی، ستارخان و رسالت و انتهای کمربندی خاتم الانبیاء بیشترین مصرف نمک برای رفع لغزندگی معابر را به خود اختصاص داد .
بهمن خواه خاطر نشان کرد: شهرداری ارومیه برای جلوگیری از بروز آب گرفتگی ها درمعابر اقدام به انجام چندین نوبت لايروبي با هدف کاهش نقاط آبگيردر فصول بارندگي کرده و در این چندین نوبت لایروبی همه کانال ها، رودخانه ها و مسيل هاي شهر ارومیه لايروبي شده است./ايسنا

دیدگاه کاربران